Animator z parafii Trzciana koło Mielca Łukasz Kozioł mówi, że to bardzo cenna inicjatywa. - SPA przynosi niesamowite owoce. Widzę tutaj działanie Ducha Świętego, który mocno trzymał rękę na pulsie, żeby to dzieło powstało. Spotkałem tutaj ludzi, którzy w pojedynkę, w dwie osoby działają w swoich parafiach i czasami nie mają pomysłu na pewne rzeczy, a tutaj mamy przestrzeń do wspólnej rozmowy, wymiany doświadczeń. Ja od nich bardzo dużo czerpię, wspólnie się modlimy, formujemy się. Nie możemy się doczekać kolejnych zjazdów - podkreśla animator.

Więcej: https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/item/8651-studium-parafialnej-aktywnosci-spa-wszystkie-informacje

Osoby, które skończą SPA będą animatorami, zaangażują się w prowadzenie spotkań w parafiach. Ich pomysły mogą ożywić duszpasterstwo.

Dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji ks. Artur Mularz, mówi, że widać już owoce tej inicjatywy. - Widzę wielkie zaangażowanie świeckich, którzy w ramach SPA przeżywają formację duchową i intelektualną. Uczestnicy zdobywają pewne umiejętności i sami doświadczają przeobrażenia i doświadczenia Pana Boga. To jest tak mocne w nich, że chcą to przełożyć na grunt parafialny m.in. organizując rekolekcje ewangelizacyjne, oczywiście zachęcając i namawiając księdza proboszcza. To już się udaje – dodaje jeden z twórców SPA.

W styczniu będzie posłanie osób, które zakończą pierwszą edycję SPA. W lutym ruszy druga. Zajęcia będą odbywały w budynku tarnowskiego seminarium, zaś rekolekcje wyjazdowe w Centrum Formacyjno – Rekolekcyjnym Arka w Gródku nad Dunajcem.

Warunkiem przyjęcia do Studium jest pisemne skierowanie od proboszcza.

SPA to trzy semestry. Tematy będą dotyczyć m.in. wspólnoty, czyli jak budować relację z Jezusem i Kościołem, a także formacji i ewangelizacji.

Organizatorami SPA są Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

ZA: KAI, eb / Tarnów