I Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji odbył się w 2012 r. podczas Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus w Kostrzynie nad Odrą. Gośćmi Kongresu byli m.im. abp Rino Fisichella – Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji oraz abp Wojciech Polak – Prymas Polski.

II Kongres odbył się w roku 2013 w Warszawie pod hasłem: “Obudzić olbrzyma – Nowa Ewangelizacja w parafii” i dotyczył wyzwań i sposobów prowadzenia duszpasterstwa parafialnego ze szczególnym akcentem na osoby, które utraciły żywą relację z Jezusem i nie korzystają z życia sakramentalnego i grup wzrostu w parafiach.

III Kongres odbył się w roku 2015 w Skrzatuszu (diec. koszalińsko-kołobrzeska) pod hasłem: “Skarb w roli” i dotyczył ewangelizacji środowisk wiejskich.

IV Kongres odbył się w roku 2017 w Częstochowie pod hasłem: „Matura” czy inicjacja chrześcijańska? Bierzmowanie w kontekście nawrócenia pastoralnego. Między mistagogią a misją.

V Kongres Nowej Ewangelizacji odbywał się w Gnieźnie w dniach 24-27 października 2019 r. pod hasłem „Radość Miłości”, a jego tematem jest ewangelizacja rodzin, w rodzinach i przez rodziny.

VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji odbywał się w Łodzi od 9 do 11 września  2021 r. pod hasłem „Miasto – rewitalizacja”. Kongres był próbą głębszego odczytania i zastosowania wskazań papieża Franciszka z dokumentu programowego Evangelii gaudium o ewangelizacji prowadzonej na terenach miejskich. Wydarzenie zorganizowali Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, Fundacja Porta Fidei i Archidiecezja Łódzka.