Ewangelie mówią o dwóch metodach łowienia ryb: siecią i na wędkę. Na etapie zakładania małych grup w parafii, nasz projekt odwołuje się zdecydowanie do metody „na sieć”: „Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju” (Mt 13, 47).

Jak powstają małe grupy domowe NewPastoral?

To proste. Wystarczy zaprosić do siebie kilka osób (przyjaciół, sąsiadów, znajomych), a newpastoral.net (dostępna również w aplikacjach mobilnych dla systemów Android oraz iOS!) dostarczy wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia udanych spotkań. Kawa, herbata czy coś słodkiego z pewnością nie popsują nastroju.

Kto może zostać gospodarzem małej grupy?

Nie ma żadnych warunków. Każdy może zostać gospodarzem małej parafialnej grupy domowej.

Co jest w programie?

Spotkania prowadzone są w oparciu o krótkie filmy, zrealizowane specjalnie dla newpastoral.net, przedstawiające między innymi świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi.

Czy to coś kosztuje?

Newpastoral.net udostępnia wszystkie materiały nieodpłatnie. Istnieje możliwość wspierania projektu, co pozwoli nam rozwijać nasze dzieło i dostarczać nieodpłatnie nowych serii.

Skąd pochodzi NewPastoral?

Projekt NewPastoral jest owocem długoletniego zaangażowania parafii polsko-francuskiej z Fontainebleau i regionu w duszpasterstwo małych grup domowych, gdzie proboszczem był ks. Bogusław Brzyś, obecnie rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji. W roku 2014 zrodził się pomysł udostępnienia tego doświadczenia innym parafiom z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi internetowych. Tak powstała strona internetowa ten.larotsapwen@tkatnok">newpastoral.net oraz aplikacja mobilna.

Nasza wizja:

Wizja projektu newpastoral.net opiera się na dwóch tekstach biblijnych:

Nowe przykazanie miłości: „Przykazanie nowe daję wam, abyście miłowali jedni drugich, jak ja was umiłowałem” (J 13, 34)

Wielki nakaz misyjny: „Została mi dana wszelka władza w niebie i na ziemi. Idąc więc, czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Świętego Ducha, ucząc je strzec wszystkiego, co wam przykazałem. I oto ja z wami jestem przez wszystkie dni aż do skończenia świata” (Mt 28, 18-20).

Wierzymy, że każda parafia jest powołana do realizacji tych dwóch wielkich nakazów biblijnych.
Jesteśmy przekonani, że małe parafialne grupy domowe są jednym ze sposobów wypełnienia tej misji.