Dwa dni wcześniej, 26 grudnia, do Lublany przyjedzie grupa kilkuset wolontariuszy, którzy pomogą w przyjęciu uczestników spotkania i innych praktycznych zadaniach. Wolontariusze z Polski są bardzo potrzebni, ze względu na dużą liczbę pielgrzymów, którzy przyjadą z naszego kraju.

Zapisy na spotkanie trwają do 1 grudnia. Spotkanie skierowane jest do młodych dorosłych od 18. do 35. roku życia. Mogą się rejestrować zarówno grupy (wstępna rejestracja do 15 listopada) jak i uczestnicy indywidualni. Szczegóły i dodatkowe informacje na stronie internetowej Wspólnoty z Taizé.

Od 10 listopada dwie wolontariuszki z Lublany przemierzają polskie miasta, zapraszając na spotkanie w stolicy Słowenii. Lidija i Pia odwiedziły już Wrocław, Lublin i Łódź. W tym tygodniu można będzie się jeszcze z nimi spotkać w Warszawie, Krakowie i Opolu.

Bieżące informacje dotyczące ich wizyty oraz spotkania w Lublanie są na bieżąco publikowane w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/Taize.Polskahttps://www.facebook.com/taize oraz na stronie internetowej: www.taize.fr.

Pytania dotyczące ESM należy kierować na adres: spotkania@taize.fr.