Dla wielu Kościół wciąż kojarzy się z instytucją, księżmi i biskupami, którzy sprawują sakramenty, kierują parafiami i piszą przydługie list. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że także jako świecki możesz pełnić istotne role w życiu Kościoła? W dzisiejszym odcinku serii „Kościół Od-nowa” dr Elżbieta Wiater, doktor teologii i historyk, opowiada o tym, jakie zadania i możliwości mają osoby świeckie w Kościele. Nie przegapcie tego interesującego odcinka! Zapraszamy Was również do dyskusji i do podzielenia się Waszymi refleksjami na ten temat.

Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=T9wtm2g1j08

Elżbieta Wiater - doktor teologii, historyk, dziennikarka współpracująca m.in. z portalem aleteia.pl i Przewodnikiem Katolickim, autorka książek, w tym tytułów "Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich" oraz "Milczący kaznodzieja. Brat Gwala Torbiński OP" (listopad 2023) - biografii dominikańskiego brata kooperatora, który zmarł w 1999 r. w opinii świętości.

Kościół od-nowa to cykl rozmów przygotowanych przy współpracy portalu dominikanie.pl z Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Wspólnie zrealizowaliśmy projekt przygotowujący Kościół do Roku Jubileuszowego 2025. W tym cyklu spojrzymy na Kościół od nowa i skonfrontujemy ortodoksyjną naukę Kościoła z wrażliwością i pytaniami współczesności w ważnych kwestiach. W naszych rozmowach skorzystamy z czterech konstytucji Soboru Watykańskiego II, których celem było odnowienie Kościoła. W ten sposób odpowiadamy na apel papieża Franciszka, który zachęca nas wszystkich do przyjrzenia się na nowo nauczaniu Soboru i Magisterium Kościoła z ostatnich dziesięcioleci w ramach przygotowań do nadchodzącego Roku Jubileuszowego 2025.

Polecamy:

http://dominikanie.pl