25 lutego 2018 roku (niedziela) o godzinie 16.00 arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś spotka się z rabinem Abrahamem Skórką w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Spotkanie w cyklu „Tłumaczenie świata” nosi tytuł: „Zrozumieć braci”. Goście będą rozmawiać otwarcie na wiele tematów – ważnych, potrzebnych i wymagających mądrego komentarza.

Rabin Abraham Skórka, to Argentyńczyk polskiego pochodzenia. Rabin gminy żydowskiej Benel Tikva w Buenos Aires i rektor Latynoamerykańskiego Seminarium Rabinicznego, przyjaciel papieża Franciszka. Z arcybiskupem Buenos Aires – Jorge Mario Bergoglio (późniejszym papieżem Franciszkiem), przeprowadził serię debat religijnych o Bogu, judaizmie, ateizmie, śmierci, holokauście. Ich zapis został opublikowany w książce „W niebie i na ziemi”. Rodzina Abrahama Skórki pochodzi z łódzkich Bałut, jego dziadkowie mieszkali przy ul. Zawiszy. Jego rodzinne groby są na łódzkim cmentarzu żydowskim.

Arcybiskup Grzegorz Ryś jest rzymskokatolickim duchownym zaangażowanym w prace na rzecz ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wchodzi w skład Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Inicjator spotkania chrześcijan, żydów i muzułmanów w intencji pokoju. Teolog. Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie historii. Specjalizuje się w dziejach Kościoła. Pracował na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, w latach 2007-2011 rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Autor wielu naukowych i popularnych publikacji, m.in. Wiara z lewej, prawej i Bożej strony. Stały felietonista „Tygodnika Powszechnego”. Od września 2017 r. jest Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim..

KIEDY: 25 lutego 2018 r. (niedziela) o godzinie 16:00
MIEJSCE: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 83

Więcej informacji TUTAJ

_____________________

Źródło: centrumdialogu.com