Zbliżające się wakacje to czas wielu inicjatyw adresowanych do ludzi młodych jak Lednica, Exodus Młodych, Golgota Młodych i wiele innych. Jedną z nich jest Przystanek Jezus – Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna, której XVIII edycja odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 30 lipca – 6 sierpnia.

ZAPISZ SIĘ

Początki i cel Przystanku Jezus

Przystanek Jezus powstał w diecezji zielonogorsko-gorzowskiej w roku 1999, jako odpowiedź na  potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock (PW), który jest jednym z największych koncertów muzyki rockowej w Europie gromadzący kilkaset tysięcy młodych. Owocem PJ jest nie tylko możliwość usłyszenia Ewangelii przez uczestników PW, ale także doświadczanie przez ewangelizatorów udzielającego się daru odwagi w dziele Nowej Ewangelizacji.

Kto jest zaproszony na PJ?

Organizatorzy zapraszają do udziału w Przystanku Jezus osoby pełnoletnie, które w ciągu roku formują się w grupach, ruchach i stowarzyszeniach kościelnych.

Ewangelizatorzy, którzy przyjeżdżają na Przystanek Jezus z całej Polski, a także spoza jej granic, przez 3 dni przezywają swoje rekolekcje, a potem idą na pole Przystanku Woodstock, by dzielić się Dobrą Nowiną z uczestnikami festiwalu.

Jak się zapisać?

Wszelkie szczegółowe informacje oraz formularz zapisów są dostępne na stronie przystanekJezus.pl

ZOBACZ

Termin zgłoszeń

Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2017 r.

Inicjatorem pierwszego PJ w Żarach (1999) był bp Edward Dajczak (ówczesny biskup pomocniczy diec. zielonogorsko-gorzowskiej), zaś organizatorem Wspólnota św. Tymoteusza – Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji z Gubina pod opieką ks. Artura Godnarskiego – sekretarza Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.