Serdecznie polecamy i zapraszamy księży na wrześniowe rekolekcje kapłańskie, które poprowadzi znany i ceniony kaznodzieja dominikański o. Maciej Biskup OP w dniach 7-10 września 2020 r. w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach.

Rekolekcje pod hasłem: Ty pójdź za Mną (J 21,22) oparte będą na obrazie drogi powołania, pokazanej na przykładzie wędrówki uczniów do Emaus, dialog Jezusa z Piotrem po zmartwychwstaniu oraz zapowiedziach Jezusa, że musi pójść do Jerozolimy, gdzie zostanie wydany, zabity i gdzie zmartwychwstanie.

TERMIN

Rozpoczęcie kolacją w poniedziałek 7 września o godz. 18.00, zakończenie obiadem 10 września.

KOSZT UDZIAŁU (z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem)

  • pokój 1-osobowy: 500 zł
  • pokój 2-osobowy: 400 zł
  • pokój 3/4-osobowy: 350 zł

DLACZEGO WARTO przeżyć rekolekcje kapłańskie w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach?

  • Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny Archidiecezji Łódzkiej jest położony w oddaleniu od miasta w otoczeniu lasów, co zapewnia możliwość wyciszenia i odpoczynku.
  • Pokoje o wysokim standardzie, wyposażone w łazienki, dają możliwość indywidualnego przeżycia rekolekcji i nabrania dystansu do codziennych spraw.
  • Przestronna kaplica z Najświętszym Sakramentem, z której będą Księża mogli korzystać w każdej porze dnia i nocy jest doskonałym miejscem do adoracji, medytacji i modlitwy Liturgią Godzin.
  • Kuchnia sprawi, że podczas pobytu w ośrodku pokrzepią się Księża nie tylko duchowo, a obsługa ośrodka zadba o klimat wyciszenia i dyskrecji, potrzebny do przeżycia rekolekcji.
  • Dodatkowo można skorzystać z siłowni, sauny i bezprzewodowego internetu.

PROWADZĄCY

o. MACIEJ BISKUP OP – Dominikanin, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 roku. Po studiach doktoranckich z teologii dogmatyczno-fundamentalnej na UAM był m.in. magistrem braci nowicjuszy i studentów, redaktorem naczelnym oficyny „W drodze” oraz przeorem w Szczecinie. Obecnie pełni funkcję promotora świeckich dominikanów, mieszka w klasztorze w Łodzi i związany jest z Dominikańskim Ośrodkiem Kaznodziejskim. Zaangażowany jest również w dialog ekumeniczny i dialog z judaizmem. Publikował na łamach m.in. „W drodze”, „Więzi”, „Tygodnika Powszechnego”, „Listu” i „Biblii”. Autor książek („Zaskoczony wiarą. Między Jerychem a Jerozolimą”, „Ocalić w sercu”).

 

Więcej informacji i link do zapisów można znaleźć:

TUTAJ