Jedną z inicjatyw ewangelizacyjnych dla ludzi młodych, odbywających się w wakacje jest Exodus Młodych w Zwierzyńcu (diec. Zamojsko-Lubaczowska). Odbędzie się już po raz siódmy w dniach 4-9 lipca 2017 r., tym razem pod hasłem Idźcie i głoście.

 

Czym jest Exodus Młodych?

Organizatorzy piszą o tym wydarzeniu w ten sposób:

Trudno opisać, czym jest Exodus Młodych… Musisz sam tu przyjechać, by poczuć ten

niepowtarzalny klimat młodości, radości, koncertów, warsztatów,

modlitwy i wspólnoty.

Jednego jesteśmy pewni! Spotkasz tu na pewno żywego Boga i prawdziwych przyjaciół, a do tego zachwycisz się pięknem urokliwego Roztocza. Wiele osób przeżyło tu pierwszą w swoim życiu szczerą i bezpośrednią spowiedź w formie przyjaznej rozmowy z księdzem. Inni namacalnie odkryli, że Bóg jest i jest tak blisko. Jeszcze inni poznali tu zupełnie inne oblicze Kościoła – żywego, radosnego i pełnego ciepła i miłości.

 

Gośćmi tegorocznego spotkania będą m.in:

Ks. Paweł Krężołek SDS – Pozytywnie nastawiony do rzeczywistości i ludzi których spotyka na swojej drodze życia; pasjonat gotowania, i szef klasztornej kuchni; występuje wielokrotnie w programach kulinarnych w TVP; kocha rower, pływanie i zimowe szaleństwo na stoku – narty! Ogólnie – pozytywnie nienormalny mnich!!!

Anna Golędzinowska – polska modelka, aktorka i prezenterka telewizyjna pracująca i mieszkająca od 12 lat we Włoszech. Uczestniczyła w wielu kampaniach, wystąpiła we włoskiej edycji programu “Tańca z gwiazdami”. Dostała się też do finału włoskiej edycji reality show “Kawaler do wzięcia”.

ks. Jakub Bartczak – Choć twierdzi, że chce być “zwykłym księdzem na parafii”, daleko mu do szablonowego proboszcza. Ks. Jakub Bartczak, prawdopodobnie najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów. Duszpasterz parafii Sulistrowice, a w wolnych chwilach muzyk i ewangelizator, w którego tekstach pojawiają się problemy współczesnego świata i sposób ich rozwiązania w Ewangelii.

 

Organizatorzy

Organizatorami Exodusu Młodych są kapłani i świeccy diecezji zamojsko-lubaczowskiej, których połączyło pragnienie ewangelizacji młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY