Zapraszamy na “Przystań z Jezusem”

0
1144
Przystań z Jezusem
Zapraszamy na “Przystań z Jezusem” – ogólnopolską inicjatywę ewangelizacyjną pod patronatem Biskupa Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej   Edwarda Dajczaka (www.przystanzJezusem.pl). To wydarzenie będzie miało miejsce w dniach od 21-27.07. 2014 r. w Kołobrzegu.  Pod koniec lipca w Kołobrzegu, oprócz stałych mieszkańców, będą tam tysiące wczasowiczów i uczestników festiwalu muzyki elektronicznej “Sunrise”.
Tegoroczna “Przystań” zapowiada bardzo bogaty wachlarz propozycji. Po pierwsze będą rekolekcje. Poprowadzą je Siostry z Teksasu s. Bernadetta i s. Lucy, które na terenie USA prowadzą ewangelizację. Każdego dnia ks. Biskup Edward Dajczak będzie przewodniczył Mszy Świętej oraz nabożeństwom. Koinonia Jan Chrzciciel poprowadziKURS ŚWIADECTWO i warsztaty dla ewangelizatorów z zakresu: muzyki, tańca, teatru, pantomimy itp. i uczestników. Posługę muzyczną będzie pełnić ARMIA DZIECI.
Myślą przewodnią rekolekcji, kursu, warsztatów jest hasło: “Idź i opowiadaj, co Pan Ci uczynił.”  Bardzo mocno poruszył nas fragment z Ewangelii św. Marka o uwolnieniu opętanego z Gerazy. Jezus uwolnił człowieka, który tak bardzo był zniewolony, że “całymi dniami i nocami przebywał w grobach i na górach, krzyczał i uderzał w siebie kamieniami.”( Mk 5,5) Miał w sobie LEGION – tak nazywał się Duch nieczysty, który w nim przebywał. Demon został posłany w świnie, które w liczbie 2000 sztuk ruszyły do jeziora i utonęły. Stał się CUD na oczach wszystkich zebranych. Jednak mieszkańcy miasta z którego pochodził opętany nie chcieli Jezusa przyjąć. Podjęli decyzje, by Jezus odszedł z granic ich miasta. A więc Jezus NIC w tym mieście nie mógł uczynić. Nie mógł nauczać, uzdrawiać, uwalniać, bo mieszkańcy błagali Go by odszedł. Więc…Jezus posłał do miasta człowieka uwolnionego mówiąc mu: Idź opowiadaj co Pan ci uczynił i jak się nad tobą zmiłował.

Czasami jest tak, że gdy ludziom głosimy Jezusa oni nie chcą o Nim słyszeć. Kwestionują Jego miłość, posłanie, pochodzenie – wszystko. Wtedy Pan daje nam możliwość składania świadectwa. Mówienia o tym, co Pan NAM uczynił, jak się zlitował. Tego nikt nie może podważyć, bo świadectwo jest świadectwem czyli moim osobistym doświadczeniem Boga.

W czasie Przystani chcemy rozwijać ten dar, uczyć się jak głosić świadectwo w różny sposób nie tylko słowami. Pan Jezus nas potrzebuje. Tak nas ludzi zwykłych z niezwykłym doświadczeniem Boga. On nas posyła do braci i sióstr, którzy Go nie znają. nikt nas z w tym nie zastąpi. To nasze zadanie ale i przywilej.

Zapisz się na “Przystań z Jezusem”, zabierz ze sobą swoją Wspólnotę, Pasterza, Przyjaciół, Rodzinę.

Dnia 24 lutego 2014 r. ruszyły zapisy.