Z kościoła na ulice Gdańska

0
1648

W czwartek, 7 czerwca na Długim Targu w Gdańsku odbędzie się – już po raz czternasty – akcja “Katolicy na ulicy”. Tegoroczne hasło imprezy to “Graj w I lidze swojego życia”. Początek o godz. 17.00 przemarszem spod Złotej Bramy w kierunku Zielonej Bramy, gdzie ustawiona będzie scena. W tym roku wystąpią trzy zespoły.

W tym roku akcja “Katolicy na ulicy” rozpocznie się przemarszem od Złotej do Zielonej Bramy w centrum Gdańska, gdzie ustawiona będzie scena. Wystąpią na niej trzy zespoły: Inspirum, Royal Rap oraz Etna. Tegoroczne hasło akcji to “Graj w I lidze swojego życia”. – W całym Trójmieście czuć gorącą atmosferę zbliżających się mistrzostw Euro. Nasza akcja wpisuje się w ten nurt – mówi koordynatorka imprezy Joanna Lowenau ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. – Chcemy dać możliwość doświadczenia tej I ligi wszystkim młodym ludziom. Będzie się naprawdę dużo działo – dodaje Lowenau.

– Zapraszamy szczególnie młodych ludzi, którzy chcą rozwijać pasje i dobrze wykorzystać swoją energię. Chcemy pokazywać, że również w Kościele można wykorzystać nietuzinkowe pomysły i realizować się na wielu płaszczyznach – mówi Małgorzata Kamińska z gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Jak wyjaśnia nawiązując do tegorocznego hasła “naszym trenerem i mistrzem jest Jezus. Chcemy w ten dzień zainspirować młodych ludzi, by się zastanowili i zaczęli szukać”. – Muzyka i radość są rzeczami ponad podziałami kulturowymi i językowymi – dlatego zapraszamy wszystkich – dodaje Kamińska.

Jak zaznacza Joanna Lowenau “impreza ma pokazać Kościół, który żyje, który wychodzi na ulice i potrafi się cieszyć. Dlatego wychodzimy w dzień Bożego Ciała, aby świętować go razem z innymi w duchu radości”. – Podczas tegorocznej imprezy chcemy zaświadczyć, że to Jezus jest najlepszym trenerem. I że to właśnie On prowadzi do zwycięstwa. To głównie Jemu chcemy oddać cześć. Pokazać, że ci, którzy nie mają jeszcze kierunku w swoim życiu mogą szukać i inspirować się osobą Jezusa – dodaje Lowenau.

Akcja “Katolicy na ulicy” rozpocznie się o godz. 17.00 pod Złotą Bramą na ulicy Długiej w Gdańsku Głównym.

als / Gdańsk

_____________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl