Wywiad z abp. Rino Fisichella – XII 2012

0
1310

Wraz z bp. Grzegorzem Rysiem udaliśmy się do Rzymu, by złożyć wizytę w siedzibie Papieskiej Rady do spraw krzewienia Nowej Ewangelizacji, której przewodniczącym jest znany nam z Pierwszego Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji w Kostrzynie nad Odrą, abp. Rino Fisichella. Spotkanie było rewizytą i dobrą okazją do wspólnego podsumowania Kongresu jak i rozmowy o bieżących wydarzeniach w przestrzeni Nowej Ewangelizacji. Tematów było wiele, ponieważ dopiero co zakończył się Synod Biskupów poświęcony tej tematyce.

Korzystając z okazji, poprosiliśmy Arcybiskupa o udzielenie wywiadu dla Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji. Po otrzymaniu odpowiednich zezwoleń i dokonaniu stosownych uzgodnień, odpaliliśmy kamerę i prezentujemy dzisiaj owoc tego spotkania, które odbywało się w pięknym klimacie ludzi których serca są mocno zaangażowane w tę rzeczywistość, której na imię Nowa Ewangelizacja.

Mamy nadzieję, że będziecie mogli na tej witrynie coraz częściej korzystać z materiałów, przygotowywanych dla środowisk związanych z Nową Ewangelizacją.

Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc ks. Krzysztofowi Marcajnowiczowi, Dariuszowi Trętowicz oraz Benjaminowi za przygotowanie całości materiału.

ks. Artur Godnarski

sekretarz Zespołu KEP ds. NE.

[hana-flv-player video=”https://www.nowaewangelizacja.org/video/FIZIKELLA_PL_640x360_16x9.flv” width=”640″ description=”Wywiad z abp Fisichella” player=”5″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” skin=”playful” /]