Wrocław: 24 dni rekolekcji wielkopostnych

0
1763

Na ciekawy pomysł rekolekcji wielkopostnych wpadł proboszcz kościoła uniwersyteckiego we Wrocławiu. Zamiast 4 dni rekolekcyjnych parafianie mogą wybrać inną propozycję – 24 dni ćwiczeń duchowych.

Jak zauważył ks. Arkadiusz Krziżok, proboszcz we wrocławskim kościele uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus, trudno dziś wielu ludziom znaleźć czas, by cztery dni pod rząd mogli uczestniczyć w wielkopostnych ćwiczeniach rekolekcyjnych. – Widzę, że coraz więcej moich parafian pracuje do późnych godzin. Poza tym po pracy często wożą swoje dzieci na różnego rodzaju korepetycje i zajęcia pozalekcyjne i zwyczajnie nie mają możliwości, by w poniedziałek, wtorek i środę przyjść na nauki rekolekcyjne do kościoła – mówi ksiądz proboszcz.

Parafia postanowiła wyjść im naprzeciw i nauki rekolekcyjne głoszone są podczas mszy świętych w niedziele Wielkiego Postu. Prowadzą je zaproszeni księża. Poza tym po jednej z niedzielnych Eucharystii głoszona jest specjalna katecheza dla dorosłych. W dni powszednie natomiast organizowane są specjalne konferencje dla małżonków, ludzi chorych, rodziców, członków różnych grup parafialnych.

W każdy wtorek, w związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Życia Konsekrowanego, wraz z wiernymi modlą się siostry zakonne z różnych zgromadzeń, które przybliżają wiernym charyzmat swojego zakonu. Całość kończy Apel Jasnogórski przed wizerunkiem Maryi Wspomożycielki i Opiekunki Wrocławia. W inne dni wierni mogą wziąć udział w cotygodniowych spotkaniach, w czasie których uczą się modlitwy słowem Bożym.

W sumie rekolekcje wielkopostne w tej parafii trwają 24 dni. W ten sposób każdy może wybrać te dni, w których ma mniej zajęć i w ten sposób przygotować się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

xrk / Wrocław

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl