„Wiaryg(ł)odna” młodzież w Dębowcu (zapowiedź)

0
1415

Pod hasłem „Wiaryg(ł)odni” w dniach 8–13 lipca w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła odbędzie się XXVI Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych. To sześć dni modlitwy, refleksji i radości.
Codzienna Msza św., uroczyście przeżywany sakrament spowiedzi, ciekawe konferencje zaproszonych gości i koncerty dobrej muzyki – to znaki rozpoznawcze Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu. Dzięki nim uczestnicy spotkania mają okazję zbliżyć się do Jezusa i odkrywać, że każdy człowiek jest g(ł)odny Jego obecności.

– Spotkanie w Dębowcu jest szansą – mówi jeden z organizatorów MSSM-u ks. Piotr Szweda MS – aby uczynić swoje życie innym – lepszym poprzez sakrament pojednania, podczas którego żaden kapłan nie będzie skąpił czasu na rozmowę o problemach i trudnościach, poprzez nawiązanie nowych wspaniałych znajomości oraz poprzez odkrycie, że Kościół nie jest wymierającą instytucją starszych ludzi, lecz żywą wspólnotą, także ludzi młodych, płonącą ogniem miłości samego Boga – podkreśla ks. Szweda.

Tegoroczni goście MSSM-u to: bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej, Dobromir „Mak” Makowski, nawrócony narkoman; Ireneusz Krosny, polski mim i głęboko wierzący katolik; ks. Tomasz „Dziki” Źwiernik, duszpasterz młodzieży alternatywnej i więźniów; Anna Golędzinowska, nawrócona modelka; Grzegorz Wacław „Dziki”, były anarchista; ks. Michał Olszewski SCJ, egzorcysta; Beata i Marcin Mądrzy, aktywni działacze pro-life i Brygida Grysiak, znana dziennikarka telewizyjna, odważnie opowiadająca się za życiem. Jak co roku uczestnicy będą mieć okazję do zadawania gościom nurtujących pytań.

Podczas spotkania nie zabraknie czasu na osobistą modlitwę i refleksję przed Najświętszym Sakramentem oraz w obecności Płaczącej Matki z La Salette. W piątek 12 lipca wieczorem odbędzie się wielki koncert uwielbienia „Twarzą w twarz z Mistrzem – Nasyceni Pełnią Chwały”. W Dębowcu wystąpią także chrześcijańskie zespoły, grające muzykę z głębokim przesłaniem: Genezareth, Porozumienie, Mate.O i Bethel.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/saletynskiespotkaniamlodych.

Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów zostało założone w 1852 r. i jest związane z objawieniem Matki Bożej w La Salette. Charyzmatem saletynów jest pojednanie a głównym zadaniem – głoszenie orędzia Płaczącej Pani. Swoją misję zakonnicy realizuję poprzez duszpasterstwo parafialne i głoszenie rekolekcji.

Pierwsi saletyni przybyli do Polski ze Szwajcarii w 1902 r. a trzy lata później objęli pierwszą polską parafię i założyli dom zakonny. W Polsce stworzyli m.in. Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette, a także wydawnictwo i dwumiesięcznik „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”. W Dębowcu prowadzą duszpasterstwo parafialne, sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej a także Centrum Pojednania „La Salette” oraz Referat Misyjno – Rekolekcyjny.

pra / Dębowiec

 

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl