W piątek 28 października w Tauron Arenie w Krakowie odbyło się pierwsze z trzech spotkań, które są kontynuacją Światowych Dni Młodzieży. Jest to praktyczna odpowiedź na wezwanie pp. Franciszka, by młodzi porzucili wygodne życie na kanapie i założyli wyczynowe buty, by ruszyć w drogę za Jezusem.

Podczas homilii bp Grzegorz Ryś mówił do młodych o uczniostwie i konieczności przemieniania wspólnot parafialnych poprzez wzajemną miłość bliźniego.

„Kto jest uczniem, wcześniej czy później zostanie przez Jezusa posłany. Nie jesteśmy uczniami przy Nim tylko po to, by się czegoś dowiedzieć. Uczniostwo nie jest dla wiedzy. Uczniostwo jest dla posłania. Uczniostwo na tym polega, że przyjmujesz od Niego Słowo i ono tak w tobie pracuje, że wcześniej czy później nie możesz o tym nie powiedzieć.”

Na zakończenie homilii bp powiedział do młodych: „Nikt z nas tu nie przyszedł po to, żeby tylko o tym słuchać. Nikt z nas tu nie przyszedł po to, żeby się tylko o tym dowiedzieć, że Jezus z uczniów czyni apostołów. Jesteście posłani, zanim pójdziecie do świata, to do tego, żeby przemieniać zgromadzenie uczniów Jezusa z tłumu we wspólnotę. Każdą parafię – z biura i struktury we wspólnotę Eucharystyczną, miłosierną.

Zróbcie to! Jesteście od nas młodsi. Zróbcie taki Kościół. Weźcie go w swoje ręce i zróbcie go takim. W poddaniu, w posłuszeństwie Duchowi Świętemu. Jak Pan Bóg nam pozwoli taki Kościół tworzyć, będzie on takim znakiem, to przyszłość będzie absolutnie należała do Ewangelii. Żadna proroctwa socjologów, którzy wieszczą koniec Kościoła się nie spełnią. To będzie dotykalne działanie Ducha. Będziemy widzieć moc Ducha Świętego. Będziemy widzieć ludzi, którzy przychodzą zafascynowani, zdumieni tajemnicą Kościoła, zdumieni tajemnicą naszych wspólnot. Pozwólcie się Jezusowi z uczniów zrobić misjonarzami najpierw we własnych parafialnych środowiskach. Reszta przyjdzie potem.”

 

W cyklu spotkań ŚDM. JESTEŚMY RAZEM! wkrótce odbędą się kolejne wydarzenia:

  • 13 listopada 2016 (niedziela), godz. 17.00, TAURON Arena Kraków
    „Bóg liczy na Ciebie? -Koncert dziękczynno-uwielbieniowy
  • 26 listopada 2016 (sobota), godz. 16.30, Łagiewniki
    „Ogień dla nas i całego świata” – rekolekcje