Warszawa: wielkopostny „Niecodziennik” w komunikacji miejskiej

0
2426

„Gazeta Wielkopostna – Niecodziennik”, inicjatywa dziennikarzy portalu Duchowy.pl, kolportowana jest dziś, w Środę Popielcową, w stołecznych środkach komunikacji miejskiej. Pasażerowie m.in. metra czytają ją zamiast lub oprócz rozdawanych zwykle bezpłatnych gazet.

„Poprzez niniejszą gazetę pragniemy dać Ci kilka wskazówek jak mądrze przeżyć Wielki Post oraz zaprosić Cię do chwili refleksji nad własnym życiem i poszukania odpowiedzi na ważne pytania: kim jest dla mnie Bóg? Jaki jest sens mojego życia? Dlaczego zdarza mi się cierpieć i jak mam się zachować wobec cierpienia?” – pisze w edytorialu do „Niecodziennika” jego redaktor naczelny Zbigniew Kaliszuk.

W numerze m.in. rozmowy z Andrzejem Blikle o tym czy warto pościć i przedsiębiorcą Dariuszem Żukiem o jałmużnie wielkopostnej oraz wywiady z dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem o wielkopostnym „samooczyszczeniu” i dr. Kazimierzem Szałatą, prezesem Fundacji Polskiej Raoula Follereau i filozofem na temat jego udziału w największym z możliwych cierpień – utracie dziecka. Można się także zapoznać z wybranymi propozycjami rekolekcji wielkopostnych w Warszawie.

Wielkopostny „Niecodziennik” od rana znaleźć można w stołecznych środkach komunikacji miejskiej. Pasażerowie m.in. metra chętnie czytają go zamiast lub oprócz rozdawanych zwykle bezpłatnych gazet.

Wyjaśniając tytuł gazety, Zbigniew Kaliszuk informuje, że będzie się ona ukazywać nieregularnie, „właśnie przy takich niezwykłych, niecodziennych okazjach jak Wielki Post”.

„Gazeta Wielkopostna – Niecodziennik” pojawiła się w nakładzie 100 tys. egz. Wydawcą jest portal Duchowy.pl.

lk (KAI) / Warszawa

______________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl