Warszawa-Praga: Dni Ewangelizacji z ojcem Johnem Bashoborą

0
1751
o. John Bashobora

15 i 16 sierpnia na warszawskiej Pradze odbędą się „Dni Ewangelizacji z ojcem Johnem Bashoborą”, który w ubiegłym roku poprowadził rekolekcje na Stadionie Narodowym. W uroczystość Wniebowzięcia NMP spotkanie odbędzie się w katedrze Św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, następnego dnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Kawęczyńskiej. W programie przewidziane są Msze św., konferencje o. Johna oraz modlitwa o uzdrowienie.

Jak zauważył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, w ciągu roku, jaki upłynął od rekolekcji o. Bashobory na Stadionie Narodowym, wielu ich uczestników spotykało się w praskiej katedrze na Mszach św. połączonych z modlitwą uwielbienia. – Korzystając więc z okazji, że o. John jest w stolicy, zaprosiliśmy go do naszej świątyni – stwierdził hierarcha. – Nie możemy zapominać, że ludzie potrzebują różnych form i propozycji, będąc na różnych etapach swojego życia i mając odmienne doświadczenia. To tylko pokazuje, jak bogate jest doświadczenie wiary i jak różnorodne jest jej przeżywanie we wspólnocie Kościoła – podsumował biskup Solarczyk. – Jeżeli setki, a nawet tysiące ludzi gromadzi się, aby przeżyć wspólnotę Kół Żywego Różańca, to nie można się dziwić, że podobne rzesze zbierają się na spotkaniach, które mają charakter charyzmatyczny – zwrócił uwagę.

Spotkanie w katedrze Św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika rozpocznie się 15 sierpnia o godz. 14 Mszą św., po której nastąpi modlitwa o uzdrowienie. Natomiast następnego dnia, 16 sierpnia, wierni zaproszeni są do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Kawęczyńskiej. Tam spotkanie zainauguruje modlitwa uwielbienia, po której o. Bashobora wygłosi konferencję. Po niej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza abp. Henryka Hosera i modlitwa o uzdrowienie.

– We wszystkich swoich przesłaniach o. John główny nacisk kładzie zawsze na budowanie osobistej relacji z Chrystusem, stąd także i tym razem będzie próbował doprowadzić ludzi do doświadczenia żywej obecności Boga, który nie jest kimś odległym, ale jest bardzo blisko nas i chce nas słuchać, Boga, którego interesują nasze problemy – powiedziała s. Tomasza, jedna z organizatorek spotkania.

Zwróciła ona uwagę, że cierpienie, którego doświadczamy, nie zawsze jest Jego wolą. – Wystarczy zajrzeć do Pisma Świętego, żeby zobaczyć, że jest tam bardzo wiele fragmentów opisujących sytuacje, w których Bóg uzdrawia różne osoby. Trzeba więc potraktować poważnie modlitwę, w której człowiek rzeczywiście szuka uzdrowienia. Do tego jednak potrzebna jest wiara. Prawie za każdym razem, kiedy Jezus uzdrawiał, wypowiadał słowa: „Według wiary waszej niech wam się stanie”. W związku z tym w czasie takich spotkań o. Johna pomaga ludziom otworzyć się na łaskę wiary – zaznaczyła s. Tomasza.

Współorganizatorka spotkania zwróciła uwagę, że o. Bashobora podróżuje po wielu krajach, natomiast Polska ma dla niego szczególne znaczenie ze względu na objawienia św. Faustyny i całe przesłanie o Bożym Miłosierdziu. – Wielokrotnie wspominał, że iskra ewangelizacji Europy i świata wyjdzie z naszego kraju. W Polsce widzi wśród ludzi głęboką wiarę, czego nie spotyka w wielu innych krajach. Może jest u nas także spora grupa osób bardziej pobożnych niż wierzących, ale to też w jakiś sposób świadczy o ich wierze – stwierdziła s. Tomasza.

Spotkanie z kapłanem z Ugandy będzie miało charakter otwarty.

mag / Warszawa

 

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl