Warszawa: Konferencja Wiary

0
1900

Parafia tętniąca życiem!
Zapraszamy na Konferencję Wiary 23.05.2015r. w Warszawie

O tym, w jaki sposób duchowni i świeccy mogą ramię w ramię działać na rzecz wzmocnienia polskich parafii opowiedzą ks. Michael White i Brian Crook podczas najbliższej Konferencji Wiary. Jak przemienić parafię na tętniącą życiem wspólnotę wiernych? Jak z miłością wychodzić do niewierzących w naszym otoczeniu? Już w przyszłą sobotę, 23 maja 2015r. w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie poznamy odpowiedzi na te pytania.
Ksiądz Michael White – proboszcz amerykańskiej parafii i autor książki „Odbudowana” oraz jego współpracownik Brian Crook – lider służby misyjnej, przylatują do Polski, aby podzielić się swoim sukcesem odbudowania parafii w Timonium (Maryland, USA) i zainspirować do tego zarówno polskich duchownych jak i świeckich.
Konferencja skierowana jest do księży i świeckich w całej Polsce. Podczas konferencji dowiemy się na tym polegało „odbudowanie parafii”. W jaki sposób zwiększyło się także zaangażowanie parafian w życie Kościoła.
Podczas całodniowej konferencji odbędą się sesje wykładowe oraz dwa panele dyskusyjne. Podczas pierwszego panelu pt. „Jak zwiększyć skuteczność Parafii w jej codziennej misji?” wypowiedzą się księża zaangażowani w Nową Ewangelizację: ks. Roman Trzciński (duszpasterz akademicki, pasterz wspólnoty Woda Życia) i ks. Jan Konarski (proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Warszawie).
O tym, w jaki sposób świeccy mogą ewangelizować i tym samym – wspierać rozwój Kościoła, opowiedzą uczestnicy drugiego panelu: Krzysztof Jędrzejewski (biznesmen, przewodniczący rady nadzorczej grupy Kopex S.A.), Andrzej Anasiak (członek Zakonu Rycerzy Kolumba), Mirosław Rucki (magazyn „Miłujcie Się!”) oraz Piotr Herman prezentujący Mobilną Parafię.

Program znajduje się na: https://ruchwiary.pl/artykul/aktualnosci-konferencje/ks-michael-white-autor-ksiazki-odbudowana-na-konferencji-wiary

To już trzecia konferencja jaką organizuje Zgromadzenie Zakonne Księży Orionistów, Wspólnota Chefsiba i Apostolski Ruch Wiary. Cykl Konferencje Wiary odbywa się za zgodą ks. kardynała Kazimierza Nycza, ks. kardynała Stanisława Dziwisza oraz bp. Grzegorza Rysia. Patronem jest Zespół ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Warszawskiej.
Partnerami wydarzeń są: Mobilna Parafia, EnChristo, Akademicka Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Życia, Fundacja 24/7, Fundacja „Edukacja z Wartościami”. Patronat medialny objęli: Katolicka Agencja Informacyjna, Gość Niedzielny, Radio Warszawa, Miłujcie Się!, Opoka, deon.pl, wiara.pl.

Zapraszamy do zapisów!
Udział w Konferencji Wiary jest płatny (45 zł – przelew, 55 zł – w dniu konferencji)
ruchwiary.pl/zapisy-odbudowana


Konferencje Wiary – to trzyletni cykl konferencji ze znanymi osobistościami świata wiary, które rozwijają ideę Nowej Ewangelizacji. Jej Organizatorami są: Zgromadzenie Zakonne Księży Orionistów, Wspólnota Chefsiba i Apostolski Ruch Wiary.
Pierwsza Konferencja Wiary odbyła się w Warszawie 27.09.2014r. – gościem głównym był ks. dr Peter Hocken – ceniony teolog, wykładowca i specjalista od historii odnowy Kościoła. Na podstawie adhortacji papieża Franciszka zapraszał nas do radosnego głoszenia kerygmatu, czyli podstawowych prawd wiary, całemu światu.
Relacja z Konferencji Wiary z ks.dr. Peterem Hockenem: https://ruchwiary.pl/artykul/aktualnosci-konferencje/konferencja-wiary-ks-dr-peter-hocken-o-radosci-ewangelii
Mówcą głównym drugiej konferencji 22.11.2015 był Ralph Martin, znany ewangelizator, pionier Odnowy Charyzmatycznej. Dzielił się tym, co Duch Święty mówi do współczesnego Kościoła i jak może działać z mocą w życiu każdego chrześcijanina.

Więcej informacji ruchwiary.pl w zakładce KONFERENCJE.

150523_Konferencja_Wiary_ks.White