W centrum Krakowa odbyła się akcja ewangelizacyjna „Chrystus w Starym Mieście”

0
1744

„Chrystus w Starym Mieście. Nowa Ewangelizacja w samym centrum starego Krakowa” – to wydarzenie, które młodzież z krakowskich duszpasterstw zorganizowała 26 kwietnia w kościele Mariackim. Organizatorzy podkreślają, że chcą stworzyć wspólnotę dojrzałych, młodych chrześcijan adorujących Chrystusa. „Chcemy wyjść na krakowski Rynek i zapraszać umówionych pod Empikiem, spieszących na spotkanie, turystów zastanawiających się nad przejażdżką dorożką, białą damę” – zaznaczają.

Celem tej akcji ewangelizacyjnej jest pomoc tym, którzy są daleko od Kościoła, a inspiracją dla nas były słowa Jana Pawła II, aby postawić Eucharystię w centrum życia” – mówiła KAI Paula Olearnik, koordynatorka tego wydarzenia.

W ramach spotkania młodzież z krakowskich duszpasterstw uczestniczyła w czwartek wieczorem w Mszy św. w kościele Mariackim, której przewodniczył jej proboszcz ks. Dariusz Raś. Po niej rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której wspólnie modlono się i śpiewano. Młodzież przed świątynią zachęcała przechodniów do włączenia się w nabożeństwo.

Osoby zaangażowane w organizację tych spotkań podkreślają, że chcą stworzyć wspólnotę dojrzałych, młodych chrześcijan adorujących Chrystusa zawsze o tej samej godzinie i w tym samym miejscu. „Chcemy do tego zapraszać świat, wyjść na krakowski Rynek i zapraszać na adorację innych – umówionych pod Empikiem, spieszących na spotkanie, turystów zastanawiających się nad przejażdżką dorożką, białą damę” – zaznaczają.

Tego typu spotkania będą się odbywać w Krakowie w każdy ostatni czwartek miesiąca.