Już kolejny raz, w tegoroczne Boże Ciało, w Mysłowicach, w Parku przy ul. Słupnej, stanie gigantyczna scena, z której zabrzmią dźwięki najpopularniejszych hitów Współczesnej Muzyki Chrześcijan (CCM). Tegoroczny Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus” odbywać się będzie pod hasłem „Podarowane DOBRO POWRACA!”. Hasło to jest nawiązaniem do Roku Miłosierdzia, ogłoszonego w Kościele Powszechnym, przez Papieża Franciszka.

Koncert w tym toku odbędzie się w niezwykłym czasie, poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dzięki chrześcijańskim artystom tej edycji oraz specjalnie na ten czas dobranemu repertuarowi, jaki wykonają – „Bądź jak Jezus” 2016 będzie świetnym wprowadzeniem do tego co wydarzy się w lipcu w Krakowie.

Tradycyjnie największą Gwiazdą Koncertu będzie Jezus Chrystus, to dla Niego to wydarzenie organizujemy, to dla Jego Chwały wystąpią wszyscy artyści, to z Nim będziemy tam razem, ucząc się wzajemnego dzielenia DOBREM, które dzięki Jego Zbawczej Mocy, raz komuś podarowane, z pewnością do nas POWRÓCI.

To wyjątkowe mysłowickie święto Współczesnej Muzyki Chrześcijan rozpocznie się o godzinie 15:00 wspólną modlitwą a z racji Roku Miłosierdzia będzie to katolicka modlitwa: „Koronka do Miłosierdzia Bożego”. Po modlitwie wystąpi laureat II Edycji Konkursu Muzycznego NON-STOP CCM oraz laureat Koncertu Debiuty Chrześcijańskiego Grania. Tuż po nich na scenie wybrzmi potężna dawka muzyki gospel za sprawą świetnego tyskiego chóru God’s Property. Rozkołysani tą najstarszą odmianą muzyki chrześcijan będziemy mieli okazję, dzięki kolejnym artystom z „Zespołu Cześć” oddać chwałą Jezusowi , poprzez wspólny śpiew, min. także popularnych we wszystkich kościołach chrześcijańskich, kanonów worshipowych. Tuż po tym totalnym uwielbieniu na scenie usłyszymy grupę powołaną do istnienia specjalnie z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zespół o tajemniczej lecz niezwykle wymownej nazwie „niemaGotu”. Usłyszymy w oryginale ich autorski, oficjalny hymn tegorocznych ŚDM 2016 a także inne kompozycje zespołu i kilka popularnych piosenek oazowych w niezwykle ciekawych, nowoczesnych aranżacjach, w tym hymn Pierwszych ŚDM, czyli „Abba Ojcze”. Następnie chrześcijański rock, w wykonaniu formacji „La Pallotina” na czele z charyzmatycznym liderem grupy ojcem Andrzejem Daniewiczem z zakonu Pallotynów. VII Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus” zakończy najpopularniejszy na świecie, w ostatnim roku, chrześcijański duet o australijskich korzeniach, bracia Joel & Luke, czyli „for KING & COUNTRY”, którzy za sprawą niezwykle żywiołowego widowiska oraz doskonałego brzmienia wprowadzą nas w „stan prawie nieważkości”, dzięki któremu będziemy mogli po raz kolejny (jak ma to miejsce zawsze na „Bądź jak Jezus), „dotknąć rąbka nieba”.

Oprócz niezapomnianych, za sprawą tego co wydarzy się na scenie, przeżyć – tradycyjnie w czasie koncertu będziemy mieli okazję porozmawiać z duszpasterzami , leaderami wspólnot chrześcijańskich, poznać ofertę największych polskich wydawców chrześcijańskich (film,muzyka oraz książki ). W tym roku nie zabraknie także stoisk ze smacznym jedzeniem oraz mnóstwa darmowych atrakcji dla najmłodszych uczestników.

Mamy nadzieję, że VII Edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” 2016 będzie dla nas wszystkich doskonałym czasem na wspólne bycie ze sobą, całymi rodzinami a także pomoże nam na nowo lub jeszcze bardziej odkryć i doświadczyć tego wszystkiego co niesie ze sobą prawdziwe chrześcijaństwo – Wiarę, Nadzieję i Miłość. To pierwsze DOBRO, podarowane nam za darmo. Teraz czas na nas.