V Kongres Nowej Ewangelizacji

„Radość miłości przeżywana w rodzinach jest także radością Kościoła. (…) Pomimo licznych oznak kryzysu małżeństwa, „pragnienie rodziny jest stale żywe, zwłaszcza wśród ludzi młodych i motywuje Kościół. Odpowiadające na to pragnienie chrześcijańskie przepowiadanie dotyczące rodziny to doprawdy dobra nowina” (AL 1).

To zdanie, którym papież Franciszek rozpoczyna Adhortację Amoris Laetitia dotyczącą rodziny jest wyzwaniem dla Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, by pochylić się nad rodziną i podjąć refleksję nad sytuacją rodzin w dzisiejszym świecie, poszerzyć nasze spojrzenie i ożywić świadomość znaczenia małżeństwa i rodziny. Papież Franciszek uświadamia nam, że istnieje potrzeba dalszego, otwartego pogłębienia niektórych zagadnień doktrynalnych, moralnych, duchowych i duszpasterskich (por. AL 2). To właśnie pragniemy czynić w czasie V Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji dotyczącego rodziny.

Zapraszamy wszystkich, którzy żyjąc w rodzinach, przeżywają w nich Radość Miłości, jak również i tych, dla których rodzina jest miejscem doświadczenia zmagania się z wieloma problemami i kryzysami oraz wszystkich tych, którzy pragną służyć rodzinom, do przeżycia czasu refleksji nad rodziną, jak również modlitwy w intencji rodzin. To jednocześnie czas przeżycia rekolekcji dotykających naszych serc i wyzwanie do ewangelizacji rodzin w rodzinach i przez rodziny.