Jesteś głodny, spragniony nowej jakości i ciągle czegoś szukasz w życiu? Jeśli tak, to nie może Cię zabraknąć na tym wydarzeniu! 25 maja 2016 roku, na krakowskim rynku będziesz miał okazję zaspokoić swoje duchowe potrzeby.

Wieczór uwielbiania Jak Chleb – Moc Modlitwy będzie czasem stawania we wspólnym uwielbieniu, do którego zaproszony jest każdy mieszkaniec Krakowa, okolic oraz turyści. Organizatorzy wydarzenia mówią: „Chcemy zatrzymać się w samym sercu miasta i utkwić swój wzrok w Tym, który jest chlebem żywym”.

„Myślę, że warto podejść do tego z takim wyczuciem, że w tym wydarzeniu objawia się wiara Ludu Bożego” – mówi pomysłodawca, bp Grzegorz Ryś. – „Uroczystość Bożego Ciała stała się takim momentem, w którym ludzie gromadzą się na uwielbieniu Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Może czasem przysłaniają one tradycyjną procesję, dlatego chcemy to uwielbienie zrobić w środowy wieczór, żeby na tę procesję zaprosić” – tłumaczy.

Wydarzenie odbędzie się 25 maja w godzinach 19:30 – 22:00 na Rynku Głównym w Krakowie. W tym czasie na scenie wystąpią zespoły muzyczne, taneczne, soliści oraz chór. Wśród nazwisk artystów znajdą się Marysia Krawczyk, Gabriela Gąsior oraz zespół Play & Pray.

Liturgia Słowa, adoracja Najświętszego Sakramentu w wigilię Bożego Ciała będzie idealną okazją do osobistej modlitwy i refleksji, co dla każdego z nas oznaczają słowa: „Ja  jestem Chlebem Żywym, który zstąpił z nieba”. – Jesteśmy w Roku Miłosierdzia, stąd hasło: „Jak Chleb”, które nawiązuje do Brata Alberta, że „trzeba być dobrym jak chleb” – podkreśla bp Ryś. – „Takie spotkanie wspólnotowe w Rynku wokół Jezusa Eucharystycznego, może być doświadczone jako dar budowania z nas Ciała Chrystusowego, przeżycia jedności między nami, która się dokonuje w Jezusie. Wtedy ta jedność jest też świadectwem.”

Na koncert uwielbiania zaprasza bp Grzegorz Ryś – pomysłodawca i organizator Wydarzenia – we współpracy ze środowiskami ewangelizacyjnymi: Strefa Chwały, Sala na Górze oraz Chrystus w Starym Mieście. Transmisja w radiu nowohuckie.PL.

POSŁUCHAJ TRANSMISJI

 

Źródło: Franciszkańska3.pl