USA: katolicy myślący o małżeństwie potrzebują ewangelizacji, nie tylko kursów

0
1231
Para

Pary przygotowujące się do sakramentu małżeństwa potrzebują ewangelizacji, a nie tylko zwykłej katechezy – uważa Curtis Martin, kierujący jednym z najważniejszych apostolatów misyjnych w USA. Zdaniem ewangelizatora, który był konsultorem Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji w 2011 roku, aby dobrze przygotować się do małżeństwa, trzeba w centrum swego życia postawić Jezusa.

„Musimy dostrzec różnicę między ewangelizacją a katechezą” – zauważa współtwórca studenckiej organizacji katolickiej Fellowship of Catholic University Students (FOCUS) i wyjaśnia, że prowadzone katechezy dla przyszłych małżonków są w USA na bardzo dobrym poziomie, jednak polegają one na przekazywaniu jedynie informacji, podczas gdy nikt kandydatom do małżeństwa nie mówi, dlaczego potrzebują tych informacji.

Zdaniem Martina, pary chcące zawrzeć sakramentalny związek małżeński potrzebują nadprzyrodzonej pomocy. Dlatego powinny osobiście spotkać Chrystusa i wybrać Go na Pana swego życia, tak by stał się On siłą napędową ich działań i stanowił najważniejszą dla nich relację.

Curtis Martin i jego żona Michaelann zainicjowali FOCUS w 1998. Misyjna organizacja studencka liczy obecnie ponad 350 ewangelizatorów działających na terenie 83 kampusów.

rk/CNA / Denver

 

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl