Ty udzielasz przebaczenia – 24h dla Pana!

0
2386

 

Polecamy NOWĄ publikację: Ty udzielasz przebaczenia – 24 godziny dla Pana! pomocną do osobistego przeżycia czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, a także sakramentu pokuty i pojednania.

ZAMÓW TERAZ

Książka jest cenną pomocą dla osób, mających trudności ze zrozumieniem sakramentu spowiedzi, której współczesna forma dobrze koresponduje z mentalnością dzisiejszego człowieka. Może ona stanowić także doskonały materiał do przygotowania i prowadzenia rekolekcji przez rekolekcjonistów.

Szczególnym atutem książki jest po raz pierwszy publikowana w niej lista Misjonarzy Miłosierdzia zawierająca ich dane kontaktowe.

POBIERZ FRAGMENT W PDF

Publikacja została przygotowana przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji we współpracy z Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji w związku z papieską inicjatywą 24 godziny dla Pana, która w tym roku odbędzie się w dniach 9-10 marca 2018 r. w kościołach na całym świecie, jednak może być doskonałą pomocą w przygotowaniu do spowiedzi także poza kontekstem tego wydarzenia.

„Inicjatywa Papieża Franciszka „24 godziny dla Pana” nie jest prostym wezwaniem do „zorganizowania” w Kościołach Wielkopostnej Spowiedzi. Nie jest też jedynie (niewątpliwie konieczną) promocją wspólnotowej celebracji Sakramentu Pokuty i Pojednania. Ona jest powracającym po raz kolejny zaproszeniem, by odkryć, KIM JEST BÓG „bogaty w miłosierdzie”, nie męczący się wybaczaniem – jakie są Jego „priorytety” – co w Bogu jest źródłem największej RADOŚCI! W niebie większa jest radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.”

abp Grzegorz Ryś