Tydzień ewangelizacyjny w Bydgoszczy

0
2491

Poniżej publikujemy treść zaproszenia na Tydzień Ewangelizacyjny w Bydgoszczy, przysłanego do nas przez Organizatorów.

Szczegóły na http://sne.bydgoszcz.pl/choir-practice

______________

BZdsNE

 

Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy jest propozycją wpisującą się w pewien ruch i dynamikę jaka zaczyna być coraz bardziej widoczna w Kościele, na świecie i w Polsce. Wierzymy, że siłą sprawczą tej wzrastającej fali opisywanej dzisiaj jako Nowa Ewangelizacja jest sam Duch Święty. Jest to dla nas szczególnie ważne w roku wiary.

Podejmując się organizacji Tygodnia , może nieudolnie, tak jak potrafimy próbujemy odpowiedzieć na Jego wołanie. Pragniemy by propozycje Tygodnia Ewangelizacji były wyjściem ku tym, których nie znajdziemy w naszych Kościołach, którzy nie przyjdą sami do Chrystusa. Chrystus wychodzi więc do nich, na place, ulice , puka do ich domów. Być może w naszych osobach. Chcemy im powiedzieć: wierzę w Jezusa Chrystusa, wierzę Chrystusowi i jest to dla mnie wielkim szczęściem i radością. Tę radość chcę dzielić z każdym z Was. Przyjdźcie i zobaczcie! Głosimy tę samą Ewangelię, ale próbujemy ją głosić „nowymi środkami i z nowym zapałem”.

„Wierzę i już” . Przeżywamy rok wiary i prawdą jest, ze może nigdy jeszcze wiara nie potrzebowała tak bardzo apologetyki jak dzisiaj. Ale być może bardziej jeszcze potrzebuje świadectwa naszego życia. Wiemy, ze wiara w nas jest żywa na tyle, na ile otwieramy się na łaskę Pana Boga, który jej nam udziela. Pan Bóg przemawia do nas w sposób prosty, tylko człowiek czasami tego nie chce dostrzec. Stąd to prowokujące „i już”, które sugeruje, że dla wierzącego wszystko staje się inne – prostsze, także pod względem świadectwa wiary.

Propozycje Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy obejmują różne wymiary naszego życia i każdy może znaleźć coś dla siebie. Dla osób spędzających aktywnie czas proponujemy bieg z różą z bydgoskich (lub pobliskich) parafii
do Katedry (chęć udziału nawet kilku osób, które chciałyby przybiec lub przyjechać rowerami „z różą” można zgłaszać
u ks. Darka Wesołka wikariusz@sw-jan-fordon.pl), zapraszamy też na potańcówkę na Piaski do Ośrodka Ruchu Szensztackiego przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Osoby niepełnosprawne będą uczestniczyć
w pielgrzymce z Górzyskowa na Błonie oraz w spotkaniu Msza jako Wyzwanie. W czasie tygodnia aktywna będzie młodzież, przeprowadzając i zapraszając do współudziału w akcjach zwanych flashmobami (inscenizacje na ulicach), planowana jest chrześcijańska dyskoteka w jednym z bydgoskich klubów. Wszyscy, którzy będą chcieli publicznie wyznać swoją wiarę zapraszamy na Wyspę Młyńską gdzie będzie można zapalić lampion ze słowem „wierzę”. Planujemy też wyświetlenie filmu na Starym Rynku i panel dyskusyjny. W Domu Polskim będzie można zobaczyć reprodukcje Całunu Turyńskiego i obejrzeć o nim film Przygotowano koncerty: Posłani przez Pana; Wojownicy Pana i Przyjaciele oraz Fresca Voce.

Aby głosić Dobrą Nowinę trzeba nam byśmy karmili się Słowem Bożym. Szczególną rolę Pisma Świętego chcemy podkreślić poprzez pielgrzymowanie pomiędzy czterema parafiami fordońskimi pod wezwaniem czterech ewangelistów z głośnym czytaniem Ewangelii i radosnym śpiewem zwłaszcza tekstów biblijnych. Jako organizatorzy Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy gorąco zachęcamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny.

Dla osób potrzebujących zarówno duchowego wsparcia jak i głębszych przeżyć proponujemy „noc konfesjonałów”, czyli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w godzinach 20.00 -3.00, adorację Najświętszego Sakramentu (w Bazylice i w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach) oraz Kurs Ewangelizacyjny. Ważnym punktem Tygodnia będą czterodniowe rekolekcje ewangelizacyjne w Parafii Bożego Ciała. Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy zakończy uroczysty Koncert Uwielbieniowy z udziałem zespołu ewangelizacyjnego
Mocni w Duchu z Łodzi.

Szczegółowy zarys planu, przekazujemy w dodatkowym załączniku. Serdecznie zapraszamy do włączenia się
w każde z planowanych wydarzeń.
Pokażmy, że wiarą chcemy żyć i ją wyznawać, że chcemy przekazywać ją innym.

Organizatorzy: Ruch Światło-Życie (młodzieżowy i Domowy Kościół) Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej oraz Ruchy, Stowarzyszenia i Organizacje Katolickie Diecezji Bydgoskiej.

W imieniu organizatorów: Marek i Joanna Dłuscy oraz ks. Janusz Tomczak