Turno k. Radomia: spotkanie dyrektorów Szkół Nowej Ewangelizacji

0
1749

Zakończyła się wiosenna sesja Krajowej Rady Dyrektorów Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji. Tym razem ewangelizatorzy rozmawiali o posłudze charyzmatycznej i dzielili się doświadczeniem posługi charyzmatycznej. Sesję prowadził ks. Artur Sepioło, Przewodniczący Senatu i dyrektor gliwickiej SNE.

Konferencję poświęconą kryteriom rozeznawania charyzmatów wygłosił ks. dr Przemysław Sawa, członek Senatu Rady. Prelegent oparł swoje nauczanie na dokumentach Kościoła i doświadczeniu ewangelizacji. Zwrócił szczególną uwagę na to, że charyzmaty towarzyszą głoszeniu Słowa Bożego, a więc mają służyć ewangelizacji i budowaniu wspólnoty Kościoła. Wskazał na dwie skrajne postawy: na odrzucenie charyzmatów oraz na „charyzmatomanię”, to znaczy zbytnią koncentrację na charyzmatach. Zasadnicza część nauczania, dyskusji i pracy w grupach dotyczyła wewnętrznych i zewnętrznych kryteriów rozeznawania i weryfikacji charyzmatów.

Ks. dr Sławomir Plusa, dyrektor radomskiej SNE Dobrego Łotra i gospodarz spotkania podkreślił konieczność pogłębiania refleksji na ten temat w kontekście królewskiej misji Chrystusa. Ks. Krzysztof Kralka SAC podczas homilii zwrócił uwagę na potrzebę otwierania się na każdą formę posługi ewangelizacyjnej i gotowość wyjścia poza schematy. Ewangelizatorzy rozpoczęli pracę nad przygotowaniem dokumentów o charyzmatycznej posłudze Kościoła, zawierających także konkretne wskazania dla odpowiedzialnych i osób posługujących.

Spotkanie, w którym wzięło udział 50 członków z 25 szkół z Polski, odbyło się w Turnie, w diec. Radomskiej. Natomiast 12 października br. w Płocku, członkowie Krajowej Rady Dyrektorów Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji wyłonią spośród siebie nowy Senat.

iz / Turno

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl