Trwają przygotowania do październikowej ewangelizacji Krakowa

0
860

Trwają przygotowania do ewangelizacji Krakowa, która odbędzie się w dniach 19-21 października na stadionie Cracovii oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wydarzenie wpisuje się w rozpoczynający się w październiku Rok Wiary w Kościele Katolickim.

„To spotkanie może dla każdego z nas oznaczać nowy początek historii, którą – być może – uznaliśmy już za bezpowrotnie zamkniętą, albo takiej, której tak naprawdę nigdy nie mieliśmy jeszcze odwagi zacząć w sposób wolny i odważny” – napisał w zaproszeniu bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. „Każdemu mówię: Przyjdź! Nawet jeśli nie odnajdujesz w sobie wiary. Pozwól, by Jezus mógł Ci pokazać swoje przebite dłonie i powiedzieć „Pokój Wam!” – podkreślił.

Do współpracy w przygotowaniu tego wydarzenia zaproszone zostały ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie, działające na terenie archidiecezji krakowskiej. Obecnie w prace organizacyjne włączonych jest ponad pięćdziesiąt różnych wspólnot, które zaangażowały się w wybrane przez siebie diakonie.

„Wydarzenie październikowe ma stanowić początek do dalszego etapu ewangelizacji w naszych środowiskach i parafiach, a także ma stanowić impuls do podjęcia życia bardziej aktywnego i dojrzałego w sferze wiary” – podkreślił w rozmowie z KAI ks. Mariusz Susek, sekretarz do spraw Nowej Ewangelizacji w archidiecezji krakowskiej. „Wydarzenie to wpisuje się w rozpoczynający się w październiku Rok Wiary w Kościele Katolickim, który, ufamy, zainspiruje do nowych przemyśleń i obudzenia wiary żywej” – dodaje.

W ramach wydarzenia zaplanowano m. in. wspólne modlitwy za miasto, dzielenie się świadectwami, głoszenie Dobrej Nowiny, koncerty. Ewangelizacja Krakowa w pierwszych dwóch dniach (19 i 20 października) odbywać się będzie na stadionie Cracovii. Natomiast zwieńczeniem tego wydarzenia będzie Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, którą zaplanowano na 21 października. Będzie to nabożeństwo z posłaniem do ewangelizacji w środowiskach pracy, nauki i zamieszkania.

Na obecnym etapie przygotowania tego wydarzenia działa nazwa „Bliżej, Mocniej, Więcej”. Przygotowana została również strona: www.blizejmocniejwiecej.pl, na której można znaleźć m. in. program oraz informacje o wydarzeniu. Strona została także uruchomiona na Facebooku.

led / Kraków

_______________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl