Szczecin: rekolekcje dla młodych z charyzmatykami z Brazylii

0
1915
O. Antonello Cadeddu

Uroczystą Mszą św. w katedrze pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie w sobotni wieczór zakończyły się rekolekcje dla młodzieży, które zorganizowała wspólnota Przymierze Miłosierdzia i kuria archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. „Patrzymy ku młodzieży z coraz większą nadzieją w kontekście nadchodzącego Światowego Dnia Młodzieży na polskich ziemiach” – powiedział do licznie zgromadzonych arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, który przewodniczył Eucharystii.

Rekolekcje zatytułowane „Aby radość Wasza była pełna!” poprowadzili o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu, założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii. Podczas sobotniej Mszy św. o. Enrique zachęcał młodych do powierzenia swojego życia Chrystusowi. „Musicie być na to gotowi. Ale nie kawałek, wszystko dla Niego. Bo On chce z Was uczynić ludzi szczęśliwych, którzy głoszą radość Ewangelii innym” – uwrażliwiał kapłan.

O. Enrique pytał prowokacyjne czy zebrani chcą zobaczyć cały Szczecin nawrócony dla Chrystusa. Zaprosił wszystkich młodych, którzy są gotowi powiedzieć świadomie „Tak” Jezusowi, przed ołtarz, a następnie poprosił ich o to, by oznaką oddania się Bogu było położenie się krzyżem na ziemi.

„Wiemy, że jesteśmy słabi i mali, ale ufamy mocy Twojego Ducha. Niech ta ziemia, która była wielokrotnie przeklinana w dziejach historii, która wchłonęła krew wielu męczenników, będzie przemieniona działaniem Ducha św. Przyjmijcie ten dar – dar mocy przemieniania historii, który daje Wam Pan” – modlił się nad młodymi misjonarz z Brazylii.

„Wszystkim Wam, którzy dołączyliście i chcieliście przeżywać tę wspólnotę serc gratuluję – bardziej gratuluję niż dziękuję. Sam Bóg niech Wam będzie nagrodą, niech Was rozpala, abyście potrafili rozpalać serca swoich bliźnich. Dziękuję także ojcom prowadzącym – za budzenie nadziei na nowe łaski i cuda w Szczecinie” – wyraził wdzięczność za obecność i otwartość serc arcybiskup Andrzej Dzięga. Hierarcha podziękował również szczecińskiej wspólnocie Przymierze Miłosierdzia, której życzył drogi pełnej pokory i Bożej mocy.

W ramach rekolekcji odbyły się także: Droga Krzyżowa połączona z modlitwą uwielbienia, konferencje oraz nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

Przymierze Miłosierdzia to wspólnota katolicka, której charyzmatem jest głoszenie Ewangelii najuboższym. W Brazylii jej członkowie mieszkają w fawelach miast razem z biednymi, których przyjmują do swoich domów. W Polsce wspólnota organizuje warsztaty ewangelizacyjne dla młodych, dorosłych, małżeństw oraz par w związkach niesakramentalnych, a także osób rozeznających własne powołanie. Działalność Przymierza Miłosierdzia obejmuje w szczególności następujące polskie miasta: Buk, Czarnków, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawę i Wolsztyn.

luk / Szczecin

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl