Rusza akcja „Młodzi i Synod – nagraj film”. Każdy może nagrać 18 sekundową wypowiedź, która zostanie przetłumaczona na język angielski i przesłana biskupom, którzy już wkrótce zgromadzą się w Rzymie na Synodzie o Młodzieży.

Czego potrzebujesz od Kościoła? Nagraj film, w którym w 18 sekund przedstawisz swoje zdanie biskupom jadącym na Synod o Młodzieży.
Po co? Żeby usłyszeli twój głos! Bez niego obradom podczas Synodu o Młodzieży zabraknie najważniejszego elementu – samej młodzieży.

Ile można powiedzieć w 18 sekund?

Myślisz, że ledwie można zdążyć się przedstawić? A jednak! Możesz powiedzieć kilka bardzo konkretnych zdań, które ukierunkują obrady na Synodzie na tory bliskie nam, młodym katolikom i katoliczkom.

Jaki jest plan?

1. Nagraj 18-sekundowy film, w którym powiedz np.:
– czego potrzebujesz od Kościoła?
– co Kościół Ci daje?
– jak Kościół Cię wzbogaca?
– jak może wzbogacać mnie jeszcze bardziej?
– jakich zmian oczekujesz od pasterzy?
– jak Kościół powinien do mnie mówić, żebyśmy potrafili nawiązać ze sobą relację?

Oczywiście każdy sam decyduje, co dokładnie chce powiedzieć i jaką wiadomość chce przesłać biskupom, aby wiedzieli o czym obradować. To są sugestie.

2. Wrzuć go na swój profil na facebooku, twitterze, instagramie i wszystkich innych, które masz, z hashtagami #18sekund #Synod2018. Pamiętaj, aby post z filmem ustawić jako publiczny, żeby inni mogli go zobaczyć!

3. Wrzuć film na ścianę wydarzenia.

4. Prześlij film do Caritas Polska na maila: azarzynska@caritas.org.pl, żebyśmy my mogli przekazywać je dalej, przede wszystkim biskupom jadącym na Synod.

5. Ile się da, tyle filmików – za zgodą twórców – przetłumaczymy na angielski, skleimy je razem i wyślemy na sam Synod. Niech nas usłyszą!!!

Organizatorem akcji jest Caritas Polska i wolontariusze Caritas z całej Polski.
Osoba odpowiedzialna i koordynująca akcję: Agnieszka Zarzyńska, azarzynska@caritas.org.pl, 22 334 85 42

Partnerzy akcji: Caritas Diecezjalne, Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.