W dniach 19-21 września w Licheniu odbędzie się II Kongres Teologii Praktycznej „Parafia Jutra”. Wezmą w nim udział naukowcy, duszpasterze i świeccy przedstawiciele wspólnot parafialnych, aby rozmawiać o perspektywach i wyzwaniach, przed jakimi w nieodległej przyszłości stanie Kościół w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=aHcmbDv3HmY

Celem II Kongresu Teologii Praktycznej jest diagnoza obecnej sytuacji społeczno-religijnej w Polsce uwarunkowanej pandemią czy wojną na Ukrainie oraz stanu duszpasterstwa, a także jej analiza w świetle nauczania Kościoła. Uczestnicy wydarzenia będą wytyczać kierunki działań dla działalności polskich parafii, które przyczynią się to do budowania strategii Kościoła w Polsce na następne lata.

Konferencja prasowa zapowiadająca Kongres odbędzie się 31 maja (środa) o godz. 12.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala nr 16).

Podczas konferencji prasowej organizatorzy opowiedzą o idei tego wydarzenia, uruchomieniu strony internetowej Kongresu oraz zapisów na wydarzenie. Zaprezentowane zostaną również najciekawsze wnioski z badania „Parafia z perspektywy proboszczów” przeprowadzonego przez ISKK metodą world cafe. Przypomniany zostanie także trwający Konkurs „Aktywna Parafia” 2023, którego finał odbędzie się 3 czerwca w Warszawie.

W konferencji udział wezmą: Ks. dr hab. Tomasz Wielebski - prof. ucz. UKSW, organizator Kongresu; Prof. dr hab. Marcin Jewdokimow - Dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego; Dr Iwona Zielonka - założycielka i dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej; Tomasz Królak - wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Transmisja na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=aHcmbDv3HmY

Prowadzenie: Michał Plewka, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zgłoszenia udziału w konferencji zawierające imię, nazwisko i nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: centrummedialne@ekai.pl do 31 maja (środa), do godz. 9.00.

Wydarzenie będzie także transmitowane na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube: https://youtube.com/live/aHcmbDv3HmY

Za KAI, rl / Warszawa