Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis zaprasza wszystkich wierzących, a w sposób szczególny kapłanów, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

Podczas celebracji papieskiej zostaną powierzone posługi lektora i katechety świeckim kobietom i mężczyznom, w szczególności trzy osoby otrzymają posługę lektora i siedem katechetów. Są to wierni świeccy, którzy zamierzają reprezentować Lud Boży i pochodzą z Włoch, Konga, Filipin, Meksyku i Walii. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w telewizji przez Vatican Media oraz w streamingu na portalu Vatican News (vaticannews.va).

Niedziela Słowa Bożego chce uwypuklić obecność Pana w życiu ludzi. On naprawdę idzie z nami i jest obecny poprzez swoje Słowo, jak wyraża się w niedzielnym logo, zainspirowanym biblijną historią uczniów z Emaus, w ich wędrówce, aby odtworzyć Pismo Święte z Panem, pozwalając się nauczać i oświecać.

Materiały pomocnicze do celebracji eucharystycznej Liturgii Słowa, modlitwę wiernych oraz pomoce do osobistej modlitwy Słowem Bożym.na Niedzielę Słowa Bożego będą dostępne do pobrania na stronie Dzieła Biblijnego pod adresem www.biblista.pl