W sobotę 3 czerwca grupy ewangelizacyjne zgromadzą się w wyznaczonych parafiach w Chełmie. O 10:00 rozpocznie się nabożeństwo rozesłania, po czym ewangelizatorzy kierowani przez osoby odpowiedzialne, rozejdą się dwójkami po domach naszych parafii, aby głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. W tym czasie w kościołach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17:00 nastąpi zbiórka danej grupy ewangelizatorów w swoich parafiach. Następnie wszystkie grupy wraz z parafianami zgromadzą się w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, gdzie o 18:00 odbędzie się Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Artura Ważnego, bpa pomocniczego diecezji tarnowskiej i przewodniczącego Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Po Mszy św. przed Bazyliką na scenie odbędzie się wieczór uwielbienia, który poprowadzi zespół Mocni w Duchu z Łodzi. Na koniec ok. 21:30 ewangelizatorzy rozjadą się do parafii, w których ewangelizowali, aby przenocować u parafian.

W niedzielę odbędzie się ewangelizacja w kościołach. Kapłani będą głosić kerygmatyczne kazanie, a świeccy będą dawać świadectwo życia z Bogiem oraz będą zapraszać do przyparafialnych wspólnot. Po każdej Mszy św. przy wyjściu ewangelizatorzy urządzą happening – śpiewy, modlitwy, rozmowy z ludźmi, aby ukazać żywy Kościół.

Po sumie i obiedzie grupa ewangelizacyjna rozjedzie się do swoich domów.

Szczegóły: https://chce.info/https://chce.info/