Szukamy szczęścia, ono ma twarz i imię – Jezus z Nazaretu – powiedział bp Artur Ważny podczas Mszy św. w tarnowskiej katedrze rozpoczynającej Orszak Trzech Króli. Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej podkreślił w homilii, że warto powiedzieć światu, aby nie bał się Jezusa.

- Ci, którzy żyją w grzechu, odrzuceniu, mają ciemną przeszłość zabarwioną grzechem, niewiarą mają prawo wrócić do Jezusa i złożyć Dziecięciu swoje dary - zachęcał biskup. - . Dziś mam prawo wrócić, ale wcześniej mam odkryć swoją ciemność i z tym przyjść do Chrystusa, upaść na twarz, oddać Mu pokłon i otworzyć serce. Mogę przed Nim zostawić swoją ciemność – dodał.

Bp Ważny przypomniał, że król Herod kłamał, udawał, bał się Boga, podobnie też i dziś niektórzy okłamują siebie, innych i Boga. Zachęcał więc, aby zmienić takie nastawienie i powiedzieć, że potrzebuję Jezusa.

- Może warto tym orszakiem powiedzieć światu – „Nie bójcie się Jezusa”. On nie jest zagrożeniem, On zbawia, rozprasza ciemności, przynosi nadzieję, światło. Magowie odkryli, że Bóg wyzwala. Kiedy spotkali Chrystusa poszli inną drogą, drogą nadziei, odrzucili to wszystko co było ich ciemnością.

Za: KAI, eb / Tarnów

Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=CZbbdT_V4uk

za: portal diec. Tarnów