Dnia 22 lutego w święto katedry św. Piotra uczestnicy IV edycji Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów przeżywali swoje kolejne spotkanie. Wydarzenie z powodu pandemii koronowirusa i trwających obostrzeń zostało przeniesione do rzeczywistości wirtualnej na platformę zoom. Wczorajszym spotkaniem członkowie OSE rozpoczęli moduł o temacie: „Idźcie i czyńcie uczniów – obszary i metody Nowej Ewangelizacji”.

Po wspólnej modlitwie na początku spotkania ewangelizatorzy wysłuchali konferencji arcybiskupa Grzegorza Rysia. Metropolita łódzki oparł swoje nauczanie na fragmencie Ewangelii z dnia, mówiącej o wierze św. Piotra (Mt 16, 13-19).

Arcybiskup zwrócił uwagę na dwie istotne sprawy. Po pierwsze ewangelizator musi wiedzieć kim jest Jezus. „Czy mam w sobie odpowiedź na pytanie: kim jest Jezus? Czy ja się nadaję do tego, aby Jezus na mnie budował Kościół?”- pytał abp Ryś. Dodał, że najważniejszym pytaniem w ewangelizacji jest właśnie pytanie o tożsamość Jezusa. Odpowiedź może dać człowiek, który ma doświadczenie wiary, a nie tylko wiedzy katechizmowej. „Kościół potrzebuje ludzi, którzy wiedzą kim jest Jezus i wiedzą to na podstawie wiary”.

Druga ważna sprawa to zapraszanie do wspólnoty Kościoła. „Ewangelizacja to nie przekaz treści, to wprowadzenie ludzi do wspólnoty! Potrzebujemy ewangelizatorów, którzy mają zdolność zbierania ludzi w Kościół”- powiedział arcybiskup Grzegorz. Konferencja przypomniała uczestnikom, że ewangelizacja jest prowadzona przez wspólnotę i prowadzi do wspólnoty.

Dalszą część spotkania moderowali: o. Paweł Drobot i o. Krzysztof Czerwionka z Senatu Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów.

Więcej informacji o OSE znajdziesz w zakładce: nowaewangelizacja.org/ose.