„O, mój Ojcze niebieski, jak jest słodko i miło widzieć, że Ty jesteś moim Ojcem, a ja Twoim dzieckiem!” – to fragment modlitwy s. Eugeni, której swoje Orędzie w 1932 roku przekazał Bóg Ojciec. Spotkanie z Ojcem to nowa inicjatywa dla młodych, prowadzona przez Fundację Abba Pater z diecezji kaliskiej.

14 stycznia 2018 w parafii św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wlkp. razem z ks. Pawłem Gomółką, ks. Michałem Włodarskim oraz zespołem WOW Fundacja Abba Pater rozpoczęła pierwsze Spotkanie z Ojcem.

Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadziła uczestników w Słowo Boga Ojca zawarte w Orędziu, które jeszcze mocniej wybrzmiało na Eucharystii odprawianej w intencji ustanowienia Święta Boga Ojca. Spotkanie zakończyło się uwielbieniem, po którym każdy mógł wrócić do domu zaopatrzony w Orędzie Boga Ojca, a także zakładkę do książki, na której jest modlitwa s. Eugenii.

Organizatorzy Spotkania z Ojcem zapraszają już na kolejne, które odbędzie się 11 lutego o godz. 19:00 w parafii pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.

____________________

Tekst: ks. Paweł Gomółka

Foto: Wojciech Neubauer