Sposób setek katechetów na rekolekcje podczas nauki zdalnej

0
811

Już ponad 400 katechetów zgłosiło udział swoich podopiecznych w nowatorskich rekolekcjach, które odbędą się on-line w dniach 22-24 marca. Przyciągająca i nieszablonowa forma ma pomóc uczniom owocnie przeżyć Wielki Post.

“Rekolekcje Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” to nowa, alternatywna propozycja Fundacji “Wypłyń na Głębię” na czas Wielkiego Postu. Katechetom i duchownym zostaną udostępnione specjalne, interaktywne filmy oraz materiały dydaktyczne, które udostępnią uczniom. Każdy z Państwa (katecheta, kapłan, dyrektor) może zgłosić chęć udziału swojej szkoły, klasy lub parafii tutaj.

Wydarzenie odbędzie się na platformie katechezadwazero.pl w ramach programu “Katecheza 2.0”, który od maja zeszłego roku oferuje darmowe, regularne wsparcie polskich katechetom, duchownym, wychowawcom i rodzicom w nauczaniu religii. Program został objęty honorowym patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Ks. Bp Wojciecha Osiala – Przewodniczącego Komisji Wychowania przy KEP oraz wielu przedstawicieli hierarchii kościelnej (m.in.: E. Kazimierz Kardynał Nycz – Metropolita Warszawski, Abp Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki, Abp Józef Kupny – Metropolita Wrocławski).

Rekolekcje są skierowane do uczniów w wieku od 13 do 19 lat. Prowadzącym wydarzenie będzie pedagog i współtwórca programu Katecheza 2.0 – Kacper Gudzikowski. Jednym z prelegentów jest wspaniały kapłan i raper – Ks. Jakub Bartczak. Drugim autorem rekolekcji jest O. Teofil Niewiński OFM. Dzięki niemu nagrania wideo na potrzeby rekolekcji odbędą się również w Ziemi Świętej!

Materiały będą miały swoją premierę w dniach 22-24.03, ale będzie można je obejrzeć w dogodnym dla siebie czasie do Świąt Wielkanocnych wchodząc na katechezadwazero.pl

Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Za to każdy może już dziś złożyć on-line dobrowolną ofiarę na rzecz rozwoju i kolejnych projektów ewangelizacyjnych organizowanych przez Fundację “Wypłyń na Głębię” klikając w link: https://www.katechezadwazero.pl/wesprzyjnas/