W minionym tygodniu w opactwie benedyktynów w Pannonhalma na Węgrzech odbyło się III Europejskie Seminarium Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja, których twórcą jest świecki ewangelizator z Meksyku – Jose H. Prado Flores.

Spotkanie odbyło się w miejscu, które odegrało znaczącą rolę w historii, ponieważ właśnie tam rozpoczęła się pierwsza ewangelizacja Węgier.

W seminarium wzięło udział blisko 150 osób zaangażowanych w program SESA (Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja) z Danii, Niemiec, Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii, Włoch, Ukrainy i Polski.

Przedstawiciele każdego kraju prezentowali działalność SNE w ich regionie. Doświadczenie Polski wywołało duże poruszenie wśród uczestników seminarium. W naszym kraju tylko w ubiegłym roku w kursach formacyjnych 42 szkół wzięło udział ponad 12 500 osób. Jest to znacząca liczba i wyróżniająca nas na arenie międzynarodowej. Ewangelizatorzy formujący się w programie SESA podejmują wiele projektów, takich jak Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji ICE w czasie ŚDM, udział w Ogólnopolskiej Szkole Ewangelizatorów, Przystanek Jezus, Ewangelizacja Nadmorska, Ewangelizacja w czasie Festiwalu Sunrise, oraz wiele innych dzieł.

Uczestnicy seminarium wzięli udział w kursie św. Hieronim – o interpretacji Słowa Bożego, który poprowadził Jose H. Prado Flores – dyrektor międzynarodowy SESA, a także Angela Chinese – dyrektor SESA w Brazylii.


Zdjęcia pochodzą z galerii SESA Węgry