Organizatorzy ŚDM zapraszają na oficjalne rekolekcje „Dla nas i całego świata”, które stanowią duchowe przygotowanie do ŚDM w Krakowie. Na 7 miesięcy przed tym wydarzeniem zapraszają do udziału w projekcie, w czasie którego w jedną z sobót miesiąca zaproszeni goście z Polski i świata, przywołując przykłady świętych, dzielić się będą tym, czym jest miłosierdzie i omawiać poszczególne uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała.

Dzięki relacjonowanej na żywo i dostępnej w Internecie transmisji, nagraniom oraz tłumaczeniom, które znaleźć można na stronie www.krakow2016.pl, w rekolekcjach wezmą udział młodzi z całego świata. W ten sposób wszyscy razem spotkają się na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego na długo przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży.

dla nasPierwsze spotkanie w ramach rekolekcji „Dla nas i całego świata” odbędzie się już 12 grudnia. Gośćmi będą ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii. Prowadzącymi będą Tomasz Adamski i Mateusz Ochman – blogerzy związani na co dzień ze Stacją 7. Tematem będą uczynki: grzeszących upominać i głodnych nakarmić.

Więcej informacji można znaleźć na www.krakow2016.pl

Zapraszamy i polecamy to wydarzenie.