W najbliższą sobotę 2 kwietnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach będzie miała miejsce kolejna odsłona rekolekcji z cyklu „Dla nas i całego świata” przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży. Tym razem gośćmi spotkania będą bp Grzegorz Ryś – Przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz ks. Peter Hocken – teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30 od dyskusji o uczynkach miłosierdzia: więźniów pocieszać i urazy chętnie darować, poprowadzonej przez dwóch katolickich blogerów – Tomka Adamskiego i Mateusza Ochmana. Po Eucharystii, która zostanie odprawiona o godz. 18:00 zaproszeni goście opowiedzą o Bożym miłosierdziu, przygotowaniach do ŚDM i roli Eucharystii w życiu uczniów Chrystusa.

Bp Grzegorz Ryś zachęca do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu: „To spotkanie będzie wyjątkowe dlatego, że odbędzie się 2 kwietnia, czyli w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia, która jest świętem miłosierdzia w całym Kościele i w rocznicę śmierci Jana Pawła II, który to święto ustanowił i który jest dla nas wzorem tego, co znaczy być miłosiernym.”

Zachęcamy do udziału na żywo lub poprzez TRANSMISJĘ LIVE na stronie Światowych Dni Młodzieży.