ŚDM 2016: Zaproszenie na Przystanek Jezus 2015

0
2693

Szczęść Boże! Witajcie!

Szanowni Państwo! Czcigodni Księża! Animatorzy, Liderzy, Odpowiedzialni i Duszpasterze! Dziennikarze i ludzie mediów!

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 nabierają tempa. Szczególnie chcemy się zatroszczyć o przygotowanie duchowe, zdajemy sobie bowiem sprawę, że wszelkie logistyczne projekty są ogromnie ważne i potrzebne, ale samymi organizacyjnymi staraniami nie wzbudzimy „rabanu”, który ma poprzez ludzi młodych wnieść nowego ducha w oblicze naszego świata, który szuka często po omacku spotkania z Bogiem!

Podejmujemy działania, które mają pomóc młodym przygotować się na przyszłoroczne wydarzenia, ale przede wszystkim dać im narzędzia, które na przyszłość, i to dużo dalszą niż tylko lipiec 2016 roku, umożliwią im cieszyć się dziedzictwem i radością wiary. Działań, które otworzą młodych na dynamizm głoszenia dobrej nowiny o Jezusie, tym wszystkim, którzy dziś są na uboczu, czesto bardzo daleko od Boga i Kościoła. Chcemy wspierać wszystkie inicjatywy, które pomogą młodym ludziom wyjść do świata, do rówieśników i do potrzebujących z orędziem Ewangelii.

Jednym z takich projektów, niewątpliwie wpisanych już w krajobraz religijny w Polsce, jest ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna Przystanek Jezus. W tym roku, przy okazji przygotowań do ŚDM 2016, powstał pomysł, aby kolejna grupa młodych ewangelizatorów pojawiła się na tym spotkaniu pod egidą duchowych przygotowań do przyszłorocznych wydarzeń w Krakowie. Nie jest to jakaś nowa grupa, nie jest to też nowy ruch, jest to inicjatywa ludzi młodych, którzy odkrywają działanie Ducha i idą za Nim, chcąc odczytywać znaki czasu.

Dlatego zwracamy się do Państwa przede wszystkim z prośbą o otoczenie modlitwą tego dzieła. Prosimy także o propagowanie w swoich środowiskach, wspólnotach, grupach, redakcjach, portalach, duszpasterstwach, a także we wszystkich możliwych kanałach komunikacji tego pomysłu. Komitet Organizacyjny ŚDM chce szczególnie zaprosić ludzi młodych z Archidiecezji Krakowskiej (choć oczywiście nie tylko, podobna akcja dotyczy młodzieży z całej Polski) do wspólnego wyjazdu, aby zaangażować się dla Jezusa i Jego Ewangelii.

Tak o tym piszemy na naszej oficjalnej stronie: http://www.krakow2016.com/spotkajmy-sie-26-lipca-na-przystanku

A tak zaprasza na to wydarzenie Biskup Grzegorz Ryś: https://www.youtube.com/watch?v=CEITVLQiMDo&feature=youtu.be

Zapraszamy także, na specjalne spotkanie, na którym młodzi „Przystankowicze” i Biskup Grzegorz przedstawią swoje świadectwa dotyczące uczestnictwa w poprzednich edycjach Przystanku Jezus. Spotkanie odbędzie się 15 czerwca (poniedziałek) o g. 20.30 przy Bazylice Mariackiej (Plac Mariacki 7, na domofonie: salka katechetyczna).

To link do zaproszenia na Facebuku: https://www.facebook.com/events/1641579036065921/
Będziemy Wszystkim Państwu bardzo serdecznie wdzięczni za modlitwę, jak i pomoc w propagowaniu i „podawaniu dalej” tego pomysłu i związanych z nim informacji. Razem możemy zdziałać naprawdę wiele, a zapał i entuzjazm młodych niech nas zachęca do jeszcze większej pracy dla Jezusa i Ewangelii.

Oto kilka praktycznych informacji, które można podawać:

TERMIN PRZYSTANKU JEZUS: 26 lipca – 2 sierpnia 2015.

TERMIN ZGŁOSZEŃ: upływa 30 czerwca 2015 r.

MIEJSCE: Kostrzyn nad Odrą.

FINANSE: Opłata uczestnika: 245 zł.; uczniowie i studenci: 215 zł.

ZAPISY ON-LINE: http://www.przystanekjezus.pl/przystanek-jezus-2015/6066/

WYMAGANY WIEK: ukończone 18 lat.

WIĘCEJ INFORMACJI: http://http://www.przystanekjezus.pl/

*** UWAGA! Jako uczestnik przygotowań do ŚDM Kraków 2016, przy zgłoszeniu koniecznie zaznacz:
Pole „Grupa ŚDM 2016”, po swoim imieniu i nazwisku, Kod Archidiecezji Krakowskiej, czyli _17_Kr , np. Jan Kowalski_17_Kr.
Twoje imię, nazwisko oraz adres mailowy zostaną przekazane odpowiedzialnym za diecezjalne przygotowania do ŚDM 2016, w celu ułatwienia kontaktu i dalszej współpracy. Dla uczestników „Przystanku Jezus 2015” z Archidiecezji Krakowskiej, zgłoszonych z ramienia ŚDM, będzie zapewniony wspólny wyjazd autokarem (opłacony przez organizatorów). W tym celu, po dokonaniu zapisu on-line, prosimy o przesłanie na adres: diecezja@krakow2016.com informacji o treści: „Zgłaszam się na wyjazd na Przystanek Jezus/imię i nazwisko/adres mailowy/tel. kontaktowy/parafia/dodając w temacie wiadomości: „wyjazd na Przystanek Jezus”.
Pozdrawiamy serdecznie Wszystkich Was wraz z Waszymi Wspólnotami i jeszcze raz dziękujemy za pomoc – w imieniu Sekcji ks. Paweł Mielecki (+48606912035)

Sekcja Pastoralna – Archidiecezja Krakowska
E-mail: diecezja@krakow2016.com
Web: www.krakow2016.com
Facebook: facebook.com/sdm.archidiecezja