Rzeszów: Dzień Wspólnoty – Spotkanie Młodych diecezji rzeszowskiej CMOLAS 2015

0
2145
Law students at Clayton Campus.

Dzień Wspólnoty
Spotkanie Młodych diecezji rzeszowskiej
CMOLAS 2015

​Tegoroczny Dzień Wspólnoty przeżywać będziemy w innym terminie i w nieco innej formie.
Dotychczas powakacyjne spotkanie Uczestników wszelkiego rodzaju rekolekcji wakacyjnych odbywało sie w pierwszą sobotę września w Katedrze rzeszowskiej. Były świadectwa, Eucharystia i wspomnienia przy drożdżówce :).
​W tym roku, w nawiązaniu do ŚDM 2016 chcemy zmienić nieco formę tego spotkania, a mianowicie uczynić z niego jednym z etapów przygotowań do spotkania w Krakowie, a wcześniej z Młodymi Pielgrzymami ze świata w Rzeszowie.
​Zwyczajem ŚDM, ostatnią noc przed Eucharystią z Papieżem, Młodzież śpi pod gołym niebem tworząc wielką jedną wspólnotę. My w Cmolasie, również będziemy spać we wspólnocie w wielkim namiocie na kilka tysięcy osób.
​Najlepiej jest przyjechać w zorganizowanej grupie z parafii, czy dekanatu z księdzem opiekunem.
Ale można też osobno samemu czy w mniejszej grupie. W obu przypadkach należy zgłosić swój udział telefonicznie do s. Ewy Bieleckiej ( tel.: 788 250 193). Zgłoszenia przyjmujemy do 19 sierpnia 2015 r.
​W spotkaniu może wziąć udział każdy młody człowiek od 15 roku życia! Jeśli ukończył ktoś dopiero 15 lat, proszę niech zabierze ze sobą zgodę Rodziców. Na Spotkaniu będą animatorzy, którzy są równie wychowawcami i pod ich opieką będą niepełnoletni. Poza tym, nie stawiamy granic młodości 🙂 ​Udział w spotkaniu mogą wziąć nie tylko uczestnicy rekolekcji wakacyjnych, ale wszyscy Młodzi, którzy chcą przeżyć coś pięknego i niepowtarzalnego, również wszyscy Wolontariusze ŚDM DwD oraz Ci co zamierzają się wybrać do Krakowa w 2016 r.
Szczegóły: www.sdmrzeszow.pl

imageZapraszamy!
Diecezjalne Centrum ŚDM i Duszpasterstwo Młodzieży diecezji rzeszowskiej