Ruszyły zapisy dla ewangelizatorów na Przystanek Jezus

0
412

Organizatorzy Przystanku Jezus zapraszają ewangelizatorów do włączenia się w wydarzenie, które w tym roku odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia w Czaplinku pod hasłem „Wszyscy jesteście braćmi” (por. Mt 23, 8). Rekolekcje dla ewangelizatorów poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ.

22. edycja Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus odbędzie się w Czaplinku w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w dniach 1-7 sierpnia 2022 r. Organizatorzy zachęcają ewangelizatorów do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Do ewangelizacji na Przystanku Jezus zaproszone są osoby pełnoletnie, na codzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi.

Pole namiotowe dla uczestników Przystanku Jezus zlokalizowano obok Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego „Dom Młodzieży” w Trzcińcu – w odległości około 1,5 km od lotniska, na którym odbywać się będzie Festiwal Pol’and’Rock. Z kolei rekolekcje, które dla ewangelizatorów poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ, odbędą się w szkole przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym księży salezjanów – tuż obok lotniska.

Koszt uczestnictwa wynosi 450 zł (studenci 400 zł). Z ofiar zostaną pokryte koszty wyżywienia i ubezpieczenia uczestników, którzy otrzymają także koszulkę, identyfikator i smycz.

Zapisy trwają do 10 lipca 2022 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.przystanekjezus.pl.

Poniżej publikujemy zaproszenie od Ekipy Przystanku Jezus:

Drodzy Bracia i Siostry, 
Liderzy i Członkowie wspólnot ewangelizacyjnych


Zwracamy się do Was z zaproszeniem do udziału w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus 2022, która odbędzie się w Czaplinku w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w dniach 1-7 sierpnia 2022 r.

W ubiegłym roku blisko 150 ewangelizatorów dzieliło się doświadczeniem spotkania z żywym Bogiem i Jego przemieniającą miłością z uczestnikami Festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock). Dzięki temu mogliśmy usłyszeć wiele poruszających świadectw młodych, którzy podczas wakacyjnej zabawy na festiwalu zostali zaskoczeni przez Boga spotkaniem, które wniosło w ich życie światło i radość. W tym roku chcemy kontynuować to doświadczenie, dlatego zapraszamy – dołączcie do nas, by podzielić się doświadczeniem życia z Jezusem.

Podczas rekolekcji prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ towarzyszyć nam będzie Słowo: „Wszyscy jesteśmy braćmi” (por. Mt 23, 8), które odczytujemy w kontekście tego, co dzieje się w Kościele, ale także za naszą wschodnią granicą. Pragniemy okazać się braćmi dla tych, którzy Boga nie nazywają swoim Ojcem, a o Kościele nie potrafią już myśleć jak o kochającej Matce. Towarzysząc im, będziemy szukać tego, co nas łączy, by poprzez dobre relacje i bycie blisko nich pomóc im zbliżyć się do Tego, który jest źródłem wszelkiego braterstwa.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz zapisów znajdują się na naszej stronie: www.przystanekjezus.pl.

Bardzo liczymy na Waszą obecność i wspólną posługę w duchu braterstwa i jedności.

Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza z Archidiecezji Łódzkiej. Tegoroczny Przystanek Jezus zyskał patronat Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz aprobatę ordynariusza miejsca bp. Edwarda Dajczaka.

Serdecznie pozdrawiamy
Ekipa Przystanku Jezus