Rozpoczęły się największe w Polsce rekolekcje w ramach nauki zdalnej

0
583

Ponad 850 szkół zgłosiło udział swoich podopiecznych w nowatorskich rekolekcjach on-line. Trzy materiały rekolekcyjne będą sukcesywnie publikowane od dziś (22 marca) do środy (24 marca), ale będzie można je obejrzeć także w późniejszym czasie. Wydarzenie odbywa się w ramach programu edukacyjnego “Katecheza 2.0”, który od maja zeszłego roku oferuje darmowe materiały wideo wspierające nauczanie religii.

Nauczyciele nadal mogą zgłosić swój udział w rekolekcjach: tutaj.

Dziś o 6:00 zapisani katecheci otrzymali dostęp do pierwszego dnia “Rekolekcji Wielkopostnych On-line z Katechezą 2.0”. To nowa, alternatywna propozycja Fundacji “Wypłyń na Głębię” na czas Wielkiego Postu. Katechetom i duchownym zostają udostępnione specjalne, interaktywne filmy oraz materiały dydaktyczne, które udostępniają uczniom. – W ciągu trzech tygodni podwoiła się liczba katechetów, którzy postanowili wspólnie z nami przygotować swoich uczniów na Święto Zmartwychwstania Pańskiego – podsumowuje Kacper Gudzikowski, prowadzący rekolekcje i współtwórca programu Katecheza 2.0. Trzy odcinki będą sukcesywnie publikowane od dziś do środy. Czas jednego odcinka wideo (40 min.) jest dopasowany do godziny lekcyjnej. Dostęp do materiałów jest całodobowy oraz będzie możliwy do Świąt Wielkanocnych.

Wydarzenie odbywa się na platformie www.katechezadwazero.pl. Rekolekcje są skierowane do uczniów w wieku od 13 do 19 lat. Prowadzącym wydarzenie będzie pedagog i współtwórca programu Katecheza 2.0 – Kacper Gudzikowski. Jednym z prelegentów jest wspaniały kapłan i raper – Ks. Jakub Bartczak. Drugim autorem rekolekcji jest O. Teofil Niewiński OFM. Dzięki niemu nagrania wideo na potrzeby rekolekcji odbyły się również w Ziemi Świętej!

Uczniowie nie muszą zakładać konta w serwisie – katecheta udostępnia im materiały ze swojego konta. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Za to każdy może już dziś złożyć on-line dobrowolną ofiarę na rzecz rozwoju i kolejnych projektów ewangelizacyjnych organizowanych przez Fundację “Wypłyń na Głębię” klikając tutaj.