W niedzielę 6 listopada w Krakowie rozpoczął się ostatni moduł II edycji Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów w Krakowie. Wykłady, dyskusje i warsztaty dotyczą tematyki bycia  uczniem Jezusa i wprowadzania innych w relację uczeń-mistrz. 

Poniedziałkowy poranek rozpoczął się od modlitwy Liturgią Godzin i wspólnotowego uwielbienia Jezusa. Pierwszym mówcą tego dnia był bp Grzegorz Ryś, który mówił o Światowych Dniach Młodzieży jako istotnym momencie w rozeznaniu obszarów i metod Nowej Ewangelizacji w Polsce.

Biskup podzielił się doświadczeniem spotkania z młodymi w Tauron Arenie, które odbyło się 28 października w ramach cyklu wydarzeń kontynuujących Światowe Dni Młodzieży. Przed spotkaniem zadano młodym ludziom 2 pytania: Co ci powiedział papież Franciszek w czasie ŚDM oraz co zamierzasz z tym zrobić. Większość młodych ludzi odpowiedziała, że najbardziej utkwiły im w sercu słowa: „Znacznie łatwiej buduje się mosty, niż burzy mury”.

Nie chodzi o to, by za młodych powiedzieć, co usłyszeli, ale żeby ich posłuchać. Gdy zdobędziemy się na ten krok, będzie to dla nas bardzo wzbogacające.

Ważnym doświadczeniem ŚDM było doświadczenie wiary i Kościoła Powszechnego. Ile w naszej narracji o Kościele jest pokazywania jego piękna, uniwersalności i powszechności? Dla młodych było to kluczowe spostrzeżenie. Młodzi doceniają także to, że Kościół robi coś dla nich Z NIMI.

W bieżącym module uczestnicy wezmą udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez mówców-ewangelizatorów:

  • Michelle Moran (Wielka Brytania)
  • dr. Sławomira Hinca (Poznań)
  • Johna Paula (Malezja),
  • Krzysztofa Najdowskiego (Poznań)
  • Andrzeja Grzeszuka (Lublin)
  • ks. Artura Godnarskiego (Gubin)
  • o. Pawła Drobota (Kraków)

W czwartek uczestnicy zostaną posłani na ewangelizację w różnorodnych środowiskach i miejscach Krakowa.