Redakcja „Misyjnych Dróg” już po raz kolejny prowadzi akcję „Misjonarz na Post”, której celem jest duchowe wsparcie misjonarzy w Wielkim Poście

Uczestnicy inicjatywy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół.
„Misjonarze są najlepszymi dyplomatami promującymi nasz kraj na obczyźnie. Dyplomacja zawodowa obłożona jest wieloma warunkami, natomiast bezpośrednio z ludźmi kontaktuje się misjonarz” – mówił w 2018 r. abp Stanisław Gądecki.

To właśnie misjonarze są często jedynymi osobami, które nie tylko pomagają ale także uczą, pokazują ludziom nowe perspektywy czy dają narzędzia do tego, by poprzez edukacje mieć wpływ na swoje życie. I to właśnie najczęściej w takiej perspektywie przedstawia się ich posługę. Trzeba jednak pamiętać, że nie mniej ważna jest modlitwa. Ona bardzo pomaga tym, którzy pracują często w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata.

W tym roku redakcja przygotowała również lekcję religii o misjach i akcji „Misjonarz na Post”. Jest to 5-minutowy filmik a także ciekawostki o krajach, w których pracują misjonarze. To dobra propozycja do przeprowadzenia lekcji on-line. Można ją znaleźć tutaj.

___________________________

Źródło: www.misjonarznapost.pl.