Rekolekcje z o. Leonen on line

0
1243

„Takich rekolekcji jeszcze nie było i zapewne nieprędko się zdarzą. Nie musicie ani nigdzie iść, ani jechać. W ogóle nie musicie wychodzić z domu ani odchodzić od komputera, bo nasze rekolekcje przychodzą do Was, właśnie przez internet” – taki tekst został umieszczony na blogu popularnego duszpasterza, benedyktyna z Tyńca, o. Leona Knabita. Serwis „Poważne sprawy, poważne odpowiedzi” wraz z portalem Onet Czat organizuje po raz pierwszy w Polsce rekolekcje on-line na czacie, a znany zakonnik będzie je prowadził.

Przez kilka dni Wielkiego Postu 26, 27 i 28 marca o godz. 17.00 na czat.onet.pl. będzie można spotkać się na czacie, gdzie prowadzący będzie odpowiadać na pytania.

Rekolekcje rozpoczną się w poniedziałek 26 marca, czyli w poniedziałek. Na każde pytanie pojawi się odpowiedź, która będzie stanowiła formę nauki rekolekcyjnej. Temat całych rekolekcji brzmi: „Jak żeglować pośród głębin sieci?”, natomiast każde spotkanie będzie dotyczyło innego zagadnienia.

Na początek uczestnicy i prowadzący wspólnie zastanowią się, czy Internet jest obszarem zlaicyzowanym, czy został zawłaszczony przez ludzi niewierzących i zlaicyzowanych.

Kolejny dzień to rozważania o Katolickiej Etyce Sieciowej – czy coś takiego w ogóle istnieje? Będzie o pokusach i potencjalnych zagrożeniach, poczuciu anonimowości, wirtualnych relacjach, zdradach, flirtach.
Na zakończenie, w środę, 28 marca – porozmawiamy o Kościele w trzecim tysiącleciu, o tym, jak powinien funkcjonować. Uczestnicy otrzymają odpowiedzi na pytania o stanowisko Kościoła wobec współczesnych wyzwań dotyczących ludzkiego życia czy kwestii obyczajowych.

Jak zawsze dla wszystkich chętnych zostaną udostępnione materiały graficzne do umieszczenia na stronie lub blogu. Informacje można znaleźć na stronie: www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/?p=9816

aw / Kraków

______________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl