W tym roku, z uwagi na epidemię koronawirusa, wielu wiernych nie będzie mogło uczestniczyć w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych w swoich kościołach parafialnych. Z myślą o tych, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach przygotowujących do przeżywania Świąt Wielkiej Nocy, Redakcja Katolicka Telewizji Polskiej przygotowała trzy cykle rekolekcji – dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla dzieci:  22 – 24 marca o godz. 9:30 na antenie TVP3

Najmłodsi przeżyją swoje rekolekcje wraz z programem „Ziarno”. Ksiądz Adam, ciocia Ewelina, dzieci i gość specjalny – siostra Maria Trukan, salezjanka, zastanowią się wraz z dziećmi nad przypowieściami z Biblii: o talentach, budowaniu domu i dobrym Samarytaninie. To ciekawe historie, które Pan Jezus opowiadał dwa tysiące lat temu, ale są aktualne i dziś.

Dla młodzieży:  22 – 24 marca o godz. 12:30 w TVP3

„Złap oddech” to cykl skierowany do młodzieży. Odpowiedzi na pytania dotyczące cierpienia, samotności, grzechu będzie szukał franciszkanin o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego Studio Raban. Omówione zostaną tematy i emocje, którymi obecnie żyją młodzi ludzie – samotność, lęk, niepewność, ale też złość czy frustracje. W pogłębianiu refleksji towarzyszyć im będzie o. Lech Dorobczyński, franciszkanin, duszpasterz akademicki, gwardian i proboszcz warszawskiej parafii, autor książki “Praktykujący, ale czy…wierzący?”.

Dla dorosłych:  26 – 28 marca o godz. 20:30 na antenie TVP3

Nauki rekolekcyjne dla dorosłych poświęcone „Temu co najważniejsze” poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak. Każde z trzech spotkań będzie dotyczyło innej relacji: z Bogiem, z bliźnim, a także z samym sobą. Rekolekcje poświęcone „Temu, co najważniejsze”, będą refleksją nad obecną chwilą, a jednocześnie przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W celu ułatwienia dostępu do rekolekcji, będą one również zamieszczane na profilach społecznościowych:

Dla dzieci – Facebook.com/Ziarnotvp
Dla młodzieży – Facebook.com/StudioRabanTVP
Dla dorosłych – Facebook.com/ZiemiaNiebotvp

Oprócz tego rekolekcje można obejrzeć także poprzez TVP STREAM na stronie: tvpstream.vod.tvp.pl (Należy wybrać kanał TVP3)

_____________________________

Źródła: ekai.plziemianiebotvp

Zdjęcie:  Manuel Asturias