Rekolekcje Wielkopostne z Abp. Rysiem | dzień 2

0
613

Ważna odpowiedź Jezusa, która nawołuje do nawrócenia to temat przewodni drugiego dnia rekolekcji głoszonych przez metropolitę łódzkiego.

Metropolita Łódzki wygłosił konferencję w ramach Wielkopostnych Rekolekcji dla Łodzi. Analizując fragment z osiemnastego rozdziału Ewangelii według św. Mateusza, ksiądz arcybiskup mówił o pytaniu, które apostołowie zadali Jezusowi. Zastanawiali się, kto jest największy w Królestwie Niebieskim. Odpowiedź Jezusa budzi przerażenie, ponieważ dowiadują się, że mogą nie wejść do Królestwa Bożego. Poprzez to zdanie Jezus pokazuje, że nawrócenie nie jest jednorazowym wydarzeniem w życiu.

– Może być tak, że wszedłeś w relacje z Jezusem, idziesz za Nim i teraz dopiero potrzebujesz nawrócenia, bo na tej drodze zrodziły się w Tobie takie postawy, które Jezus zauważa i mówi, że nie wejdziesz do Królestwa Bożego. To jest bardzo ważny moment – podkreślał ksiądz arcybiskup

Pytanie apostołów pokazuje, jak bardzo się pogubili. Zmienili kierunek, ponieważ zaczęły towarzyszyć im inne pragnienia.

______________________________

Źródło: archidiecezja.lodz.pl