Rekolekcje w telefonie – smsy od bp. Dajczaka

0
1346

Diecezja koszalińsko–kołobrzeska, w ramach projektu “SMS z nieba” proponuje codzienne słowo rozważań rekolekcyjnych od bp. Edwarda Dajczaka. Są to rekolekcje w 160 znakach prowadzone przez biskupa pod hasłem: “Impuls wielkopostny”.

Akcja nie ma zastąpić rekolekcji parafialnych. To coś dodatkowego dla każdego, ale także dla tych, którzy może z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach w kościele. Inicjatywa wpisuje się w “Święto Wiary” przeżywane w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w ramach projektu “Miasto dla Jezusa”: www.miastoPana.pl

Do rekolekcji zaproszeni są wszyscy, nie tylko mieszkańcy nadmorskiej diecezji. Aby aktywować darmową usługę trzeba tylko wysłać SMS o treści: “Zapraszam Jezusa” na numer 512-246-412. Każdego dnia wieczorem treść SMS będzie też opublikowana na stronie www.smsznieba.pl.

Święto wiary pod hasłem: “Miasto dla Jezusa” to inicjatywa ewangelizacyjna w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na Rok Wiary. W trzech największych miastach diecezji, czyli w Koszalinie, Słupsku i Pile, zaplanowane są różnego rodzaju wydarzenia mające na celu pogłębienie wiary i zaktywizowanie parafii. Odbędą się czuwania, uliczne drogi krzyżowe, rekolekcje, spotkania ze świadkami wiary. Wszystko zakończy się 15 września uroczystym świętowaniem 25-lecia koronacji cudownej piety w diecezjalnym sanktuarium w Skrzatuszu. Wcześniej w każdym z trzech miast odbędzie się zakończenie “Święta Wiary”. Na specjalnie wynajętych halach sportowych przez cały dzień trwać będzie adoracja, będą spotkania ze znanymi postaciami Kościoła w Polsce, a także wieczorne czuwanie prowadzone w każdym z miast przez ojców Enrique Porcu i Antonello Cadeddu.

xwp / Koszalin

___________________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl