Zastanawiasz się, czy można połączyć sprawy tak różne jak taniec i modlitwa? Diakonia tańca działająca od ponad 23 lat w Stowarzyszeniu Katolickiej Wspólnoty Emmanuel, która wyrosła z Ruchu Światło Życie twierdzi, że można.

„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest,
a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką, bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie, więc Boga w waszym ciele!” (1 Kor 6,19-20)

Diakonia Emmanuel zaprasza na rekolekcje uwielbienia Boga tańcem, które odbędą się w dniach 13-15.09.2019 w Ośrodku Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. F. Blachnickiego w Katowicach-Brynowie pod hasłem: “Tańcząc w ramionach Ojca”.

”Podczas wrześniowych rekolekcji chcemy podjąć temat, który wydaje się podstawowy dla naszej wiary – relacji z Bogiem Ojcem. Niby to takie proste, a w praktyce wielu z nas ma z tym problem. Dlaczego relacja z Bogiem Ojcem jest dla nas często taka trudna? Dlaczego łatwiej jest nam się modlić do Jezusa, prosić o Ducha Świętego, podczas gdy Bóg Ojciec czasami musi czekać na nas wiele lat? Te i inne pytania będziemy chcieli sobie postawić w czasie rekolekcji.”

Będzie to przede wszystkim bardziej czas rekolekcji, niż warsztatów!
Oprócz konferencji i wspólnej modlitwy (w tym też Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu) będziemy uczyć się tańców do znanych i mniej znanych pieśni chwały (wciąż powstają nowe tańce, którymi będziemy chcieli się podzielić).

Aby uczestniczyć w rekolekcjach nie potrzeba posiadać specjalnych umiejętności, czy przygotowania tanecznego. Tańce są bardzo proste i może tańczyć je naprawdę każdy.

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY – KLIKNIJ TUTAJ